• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Maltoje šeštadienį prasideda trečiasis Ukrainos remiamų taikos derybų etapas, kuriame dalyvauja daugiau kaip 50 šalių atstovai. Tačiau Maskva, pasmerkusi tai kaip „akivaizdžiai antirusišką renginį“, nedalyvauja.

Maltoje šeštadienį prasideda trečiasis Ukrainos remiamų taikos derybų etapas, kuriame dalyvauja daugiau kaip 50 šalių atstovai. Tačiau Maskva, pasmerkusi tai kaip „akivaizdžiai antirusišką renginį“, nedalyvauja.

REKLAMA

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis tikisi, kad šis dviejų dienų susitikimas, vykstantis už uždarų durų, padės sustiprinti paramą jo 10 punktų planui, kuriuo siekiama užbaigti 2022 metų vasarį Rusijos invazijos sukeltą karą.

Šis renginys rengiamas po panašių aukščiausiojo lygio susitikimų Džidoje ir Kopenhagoje šią vasarą.

Tikimasi sulaukti nacionalinio saugumo ir politikos patarėjų iš daugiau kaip 50 šalių ir tarptautinių institucijų, tai yra daugiau nei rugpjūtį vykusiame Saudo Arabijos aukščiausiojo lygio susitikime dalyvavę apie 40 valstybių.

Kyjivas mano, kad padidėjęs dalyvių skaičius rodo, jog procesas sulaukia visuotinės paramos.

„Šis susitikimas yra stiprus signalas, kad Ukrainos atžvilgiu išsaugota vienybė“, – šią savaitę sakė ukrainiečių prezidento administracijos vadovas Andrijus Jermakas.

REKLAMA
REKLAMA

Tačiau Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė spaudai Marija Zacharova atmetė derybas Maltoje kaip „akivaizdžiai antirusišką renginį“. Ji teigė, kad jos „neturi nieko bendra su taikaus sprendimo paieškomis“.

REKLAMA

„Akivaizdu, kad tokie susirinkimai neturi jokios perspektyvos, jie tiesiog duoda priešingą rezultatą“ – ketvirtadienį žurnalistams sakė ji.

Pasaulio svečių sąrašas

V. Zelenskio taikos plane Rusija raginama atitraukti visus savo karius nuo tarptautiniu mastu pripažintų Ukrainos sienų, įskaitant 2014 metais aneksuotą Krymo teritoriją.

Rusija, kuri teigė 2022 metų rugsėjį aneksavusi keturis Ukrainos regionus – Luhansko, Donecko, Chersono ir Zaporižios –, atmetė bet kokį susitarimą, pagal kurį būtų atsisakoma teritorijų.

REKLAMA
REKLAMA

Organizatoriai tikisi, kad Maltos aukščiausiojo lygio susitikime bus priimtas bendras pareiškimas – abu ankstesni susitikimai baigėsi be galutinės deklaracijos.

Tarp dalyvių yra Jungtinės Valstijos, Europos Sąjunga ir Jungtinė Karalystė, ištikimos Kyjivo rėmėjos, taip pat Turkija, kuri pasisiūlė tarpininkauti tarp Ukrainos ir Rusijos.

Taip pat dalyvauja Pietų Afrikos Respublika, Brazilija ir Indija – įtakingo BRICS bloko, kuriam priklauso ir Rusija, narės.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pietų Afrika ir Indija nėra pasmerkusios invazijos, o Brazilija atsisakė prisijungti prie Vakarų valstybių, siunčiančių ginklus Ukrainai ar taikančių sankcijas Maskvai.

Kinija, kuri tvirtina esanti neutrali ir atsisako kritikuoti invaziją, dalyvavo susitikime Džidoje ir, kaip tikimasi, dalyvaus Maltoje, teigė diplomatai.

Diskusijose daugiausia dėmesio bus skiriama penkioms pagrindinėms sritims: aprūpinimui maistu, energetiniam saugumui, branduoliniam saugumui, humanitariniams klausimams ir Ukrainos teritorinio vientisumo atkūrimui, sakė A. Jermakas.

Ir Rusija, ir Ukraina rengiasi artėjančiai varginančiai žiemai: Ukraina įspėja apie atnaujintus smūgius jos energetikos infrastruktūrai, o Rusija bando nuslopinti Ukrainos kontrpuolimą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų