Ukrainos generalinio štabo Kyjive duomenimis, per pastarąją parą visose fronto atkarpose įvyko 218 susirėmimų, o kariuomenė vien Kursko srityje atrėmė 94 Rusijos atakas.
Ukrainos specialiųjų pajėgų vadovybė socialiniame tinkle „Facebook“ parašė, kad Kursko srityje žuvo 13 Šiaurės Korėjos karių. Nepriklausomai patikrinti šios informacijos nebuvo galimybės.
Savaitgalį Kyjivas šiame regione pradėjo dar vieną netikėtą puolimą. Pasak JAV Karo tyrimų instituto (ISW) ekspertų, Ukrainos kariai pažengė į priekį į šiaurės rytus nuo Sudžos miesto. Tai gali reikšti, kad regione vykdoma koordinuota operacija ir taip pat rengiamasi puolimui kitose fronto atkarpose, pažymėjo ISW, remdamasis internete paskelbtų vaizdų geografiniais duomenimis.
Gynybos ministerija Maskvoje ir karo tinklaraštininkai kiek anksčiau pareiškė, kad Rusijos kariai esą atrėmė naujausias Ukrainos atakas.
Ukrainos kariai abiejų šalių sieną kirto dar rugpjūtį ir nuo tada yra okupavę dalį Kursko srities. Po kelis mėnesius trukusių kovų Rusijos kariuomenė atsikovojo maždaug pusę šios teritorijos. Pagal susitarimą su Pchenjanu Maskva taip pat dislokuoja Šiaurės Korėjos kariškius, kad sustiprintų savo pajėgas Kursko regione.
Ukraina šiuo metu stengiasi atremti visapusišką Rusijos invaziją, kuri prasidėjo 2022 m. vasarį. Naujo fronto atvėrimas Rusijos teritorijoje yra bandymas užimti rusų dalinius, kurie galėtų būti pasitelkti Ukrainoje.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!
Tai įvyko per masinę ataką gruodžio 13 d., kai rusai panaudojo bepiločius orlaivius, raketas „Kinžal“, balistines ir sparnuotąsias raketas, sakė Ukrainos karinių oro pajėgų vadovybės komunikacijos skyriaus viršininkas Jurijus Ignatas.
Po F-16 sparnais tebuvo keturios „oras-oras“ raketos, tačiau mūsų pilotas sugebėjo vienu metu sunaikinti šešias rusiškas raketas. Į pastaruosius du pataikė greitašaudis lėktuvo pabūklas, kurio Ukrainos pilotai prieš raketas niekada nenaudojo.
„Supratau, kad tikimybė pataikyti į 650 km+ greičiu skriejančią raketą buvo menka. Pirmiausia reikia ją rasti danguje, išsilyginti aukštyje ir iš ne didesnio nei 500 metrų atstumo šaudyti į priekį“, – sakė pilotas.