Daugiau apie tai – TV3 žiniose.
Visose olimpinėse žaidynėse viena didžiausių intrigų būdavo, kaip ir kur degs olimpinė ugnis. Paryžiuje magiška olimpinės ugnies kelionė savo kulminaciją pasiekė atidarymo metu, kai kaukėtas personažas gražino deglą pirmam iš sportininkų Zinedinui Zidanui.
Organizatoriai net dabar nepaskelbė, kas gi tas kaukėtas personažas, lakstęs Paryžiaus stogais, muziejais ir požemiais – ar žymusis Operos fantomas, ar Geležinės kaukės herojus ar Elzio iš žymaus žaidimo „Assassin's Creed”, ar tūkstančiai neatpažintų Didžiosios Prancūzijos revoliucijos herojų.
Bet nuo šio momento ugnis keliavo Senos upe sportininkų rankose, kol galiausiai sustojo dar vienoje magiškoje ir visam pasauliui svarbioje vietoje – Luvro rūmų prieigose.
Ugnis dega oro balione
Ir čia žiūrovų laukė dar vienas siurprizas – pasirodė, kad olimpinė ugnis degs oro balione ir pakils virš Paryžiaus skleisdama šviesą virš miesto.
Tūkstančiai žmonių kiekvieną vakarą susirenka prie Luvro pasižiūrėti į olimpinę ugnį, kuri dega septynių metrų skersmens katile ir kiekvieną vakarą saulei nusileidus pakyla į orą.
Olimpinė ugnis danguje kabo iki antros valandos nakties, po to ugnis vėl leidžiasi ant žemės ir vėl pakyla kitą vakarą lyg romantiškas mėnulis meilės miesto ir Eifelio bokšto fone.
Tokiu sprendimu žavisi ir Paryžiuje esantys žmonės:
„Ugnis graži. Ji ne stadione, o mieste. Dėl to labai gražu. Tai Paryžius, tai nuostabu. Žinoma, Paryžius – šviesų miestas, dėl to matome olimpinę šviesą Paryžiaus centre.“
„Tai nuostabu, tai gražu, puiki naktinė atrakcija. Ugnis pakelia visus į viršų, nes olimpinės žaidynės reprezentuoja tai, kas mumyse geriausio. Tai puikus pasaulio simbolis, parodo, kas mes galime būti.“
„Ugnis nuostabi, toks deglas ore, jis pribloškia. Paryžius – vienas didžiausių miestų, smagu matyti susibūrusius žmones iš Lietuvos, Estijos.“
Prancūzai žavi inovacijomis
Olimpinės ugnies sprendimas yra naujoviškas, nes vietoje dujų šiame degle purškiamas vanduo, ant kurio projektuojami šviesos spinduliai, taip technologijos autoriai sukuria liepsnos iliuziją.
Apie tokias inovacijas buvo girdėję ne visi:
„Labai inovatyvu, nauja. Tai ugnis, bet kartu ir ne, nuostabu. Ugnis reprezentuoja inovacijas, įvairovę, visus suburia, laisvę, nes kyla į viršų be sienų kaip visas Paryžius.“
„Aš, tiesą sakant, nežinojau, kad tai vanduo sumaišytas su šviesomis. Čia ne ugnis?“
Bet žavėtis galima ne tik techniniu sprendimu. Tokiu olimpiniu deglu prancūzai toliau tęsia simbolių ir mįslių žaidimą.
Oro balionas primena mums didžiuosius atradimus – amžių, kai žmonės norėjo pakilti ir skristi. Būtent 1783 m. prancūzų inžinieriai broliai Mongolfier tapo aviacijos pradininkais sukonstruodami pirmą oro balioną – labai panašų į šį.
Jis taip pat primena mums ir kitą žymų prancūzą – Žiuli Verną ir jo parašytą nuostabų romaną apie nuotykius bei žmonių norą keliauti – „Aplink pasaulį per 80 dienų“.
Pagal romaną, kelionė balionu reiškia romantiką, meilę, viltį, o tai – Paryžiaus simboliai.
Daugiau apie tai sužinokite vazido reportaže, esančiame straipsnio viršuje.