J. Powellas kalbėjo po to, kai prekybos departamentas paskelbė duomenis, pagal kuriuos centrinio banko pamėgtas infliacijos matas vasarį per metus išaugo 2,5 proc. ir 0,1 proc. viršijo praėjusio mėnesio rodiklį.
Tačiau vadinamoji bazinė infliacija – atidžiai stebimas rodiklis, kurį skaičiuojant neatsižvelgiama į kintančias maisto ir energijos kainas – kiek sumažėjo.
„Šįryt pasirodžiusi ataskaita iš esmės atitinka mūsų lūkesčius“, – kalbėdamas per spaudos konferencija San Franciske sakė J. Powellas, pridurdamas, kad JAV centrinis bankas eina teisingu keliu, siekdamas sumažinti infliaciją iki tikslinio dviejų procentų rodiklio.
Jo teigimu, nors naujausiais duomenimis infliacija ir yra didesnė nei centrinis bankas norėtų, vasario skaičiai „tikrai primena tai, ką norėtume matyti“.
„Mūsų reakcija į tuos gerus duomenis, kuriuos gavome antruoju praėjusių metų pusmečių, nebuvo perdėta, – pasakė jis. – Į šių dviejų mėnesių duomenis, rodančius, kad infliacija padidėjo, perdėtai taip pat nereaguosime.“
J. Powellas taip pat atsakė į klausimą, ar palūkanų normos tolimesnėje perspektyvoje galėtų mažėti, užsimindamas, jog vargu, ar jos pasieks tą istoriškai žemą lygį, kuriame atsidūrė po 2008 m. pasaulio finansinės krizės.
„Tikrai nežinome, kokiame lygyje palūkanos atsidurs, kai visa tai baigsis“, – pasakė jis.
„Asmeniškai nemanau, kad palūkanos sumažės iki to labai, labai žemo lygio, kuriame jos buvo iki pandemijos“, – pridūrė jis.