Po kelis mėnesius trukusio elektroninio susirašinėjimo su „Singapore Airlines“, pora iš Naujosios Zelandijos sakė gavusi apie 1410 JAV dolerių (1316 eurų) kompensaciją. Ją planuoja skirti organizacijai, kuri regėjimo negalią turintiems žmonėms parenka šunis vedlius.
Aviakompanijos atstovas anksčiau „Business Insider“ sakė, kad jie atsiprašė poros dėl jų skrydžio metu apturėtos nemalonios patirties.
Šuo trikdė poros ramybę
Rugsėjo 8 d. Naujosios Zelandijos leidinys „Stuff“ pirmą kartą pranešė, apie Gill ir Warreno Pressų birželio mėnesio patirtį oro linijų bendrovės „Singapore Airlines“ lėktuve.
Pora papildomai sumokėjo už aukščiausios ekonominės klasės vietas 13 valandų skrydžio metu. Atvykę į jiems paskirtas vietas, jie teigė sužinoję, kad sėdi šalia keleivio su šunimi, kuris, Gill Press manymu, buvo emocinės paramos gyvūnas.
Pasak G. Press, šuo spurdėjo, inkštė ir seilėjosi.
18 months ago, we boarded a plane with our dog and two suitcases, starting our adventure in Paris.
Now, those same two suitcases are packed, and we're heading back to NYC. Time really does fly! pic.twitter.com/FPX2l58UheREKLAMAREKLAMA— ReneeRusso.eth (@reneerrusso) April 26, 2024
„Pasakiau vyrui: „Tu turi tai sutvarkyti. Negalime leisti, kad šuo taip ilgai sėdėtų šalia mūsų“, – sakė ji.
Moteris sakė, kad jos vyras Warrenas Pressas pasikalbėjo su skrydžio palydove, kuri porą informavo, kad vienintelės laisvos vietos yra ekonominės klasės salono gale. Taigi pora iš pradžių nusprendė likti savo aukščiausios klasės vietose.
„Baigus valgyti vakarienę ir mums su vyru bandant užmigti, šuo pradėjo gadinti orą“, – sakė Gill.
Visgi vietas prašė pakeisti
Ji pasakojo, kad jie grįžo pas skrydžio palydovę, kuri pasiūlė porai dvi ekonominės klasės vietas, rezervuotas skrydžio palydovams. Skrydžio palydovė taip pat pasakė porai, kad jie gali užpildyti pranešimą apie incidentą, ir kad oro linijos susisieks su jais po skrydžio.
Nieko nesulaukusi, Gill sakė, kad galiausiai susisiekė su oro transporto bendrove. Pora gavo atsiprašymą ir du 73 JAV dolerių (68 eurų) vertės dovanų kuponus. Pora manė, jog tai yra nesąžininga suma, atsižvelgiant į tai, kad premium ir ekonominės klasės vietų kaina ženkliai skiriasi. Beveik po mėnesio, pasak Gill, oro linijų bendrovė atsakė dviem kelionių kuponais, kurių kiekvieno vertė buvo apie 118 JAV dolerių (110 eurų).
Vis dar nusivylę, kad gavo tik dalį savo bilietų sumos, kurie, pasak Gill, kainavo apie 1 000 JAV dolerių (933 eurus), jie paprašė daugiau.
Po keleto pokalbių „kaip geros valios gestą“ oro linijų bendrovė pasakė, kad porai bus grąžinti pinigai už sėdimų vietų kainų skirtumą, t. y. maždaug po 587 JAV dolerius (548 eurus). Iš viso, pasak jų, jie gavo apie 1410 JAV dolerių (1316 eurų).
„Tai mažiausia, ką jie galėjo padaryti, – sakė G. Press. – Jei jie būtų norėję būti labai malonūs, būtų galėję mums duoti dar kur kas daugiau“.
Pora sakė, kad ketina paaukoti kompensuotus pinigus
Pora sakė, kad susisiekė su organizacija „Blind Low Vision NZ“, kuri teikia šunis vedlius akliesiems ar silpnaregiams Naujosios Zelandijos gyventojams, kad paaukotų pinigus.
„Principas buvo ne dėl pinigų, o dėl to, kad žmonės būtų atsakingi“, – sakė Gill.
Galiausiai pora mano, kad prieš skrydį jiems turėjo būti pranešta, kad jie sėdės šalia gyvūno.
„Tikėjausi pamatyti kūdikį. Tikėjausi pamatyti mažus vaikus. Bet tikrai nesitikėjau šuns“, – sakė G. Press.
Next chapter in Knee Defender saga, a therapy dog taking up most of the foot room on front row of plane pic.twitter.com/mM2PC88jkC
— Ann MacDougall (@annmacdougall) September 5, 2014
Reikia kovoti už savo teises
Anksčiau „Business Insider“ atsiųstame pareiškime oro linijų bendrovės atstovas teigė: „SIA stengiasi pranešti klientams, kurie gali sėdėti šalia šuns pagalbininko, prieš įlaipinant juos į lėktuvą. Jei šalia šuns vedlio sėdintys klientai prašo juos perkelti, padėsime jiems persėsti kitur, tame pačiame salone, jei tik bus vietos“.
„Šiuo atveju negalėjome perkelti pono ir ponios Press į tą patį saloną, nes Premium ekonominės klasės salonas buvo pilnas“, – toliau rašoma pranešime.
Gill Press sakė, kad ateityje ketina dar labiau ginti savo teises.
„Manau, kad reikia kovoti už tai, kas, tavo manymu, yra teisinga, – sakė ji. – Dabar aš ginsiuosi, jei man atrodys, kad tai nėra teisinga – bet kurioje gyvenimo srityje“.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!