Pasak jo, rusams jau darosi aktualu žinoti, kas bus V. Putino įpėdinis.
„Didžiausias rusų susirūpinimas dėl Putino yra jo amžius. Kad ir kaip keistai tai skambėtų, 71 metai yra laikas, kai miršta dauguma rusų. Rusai mato aplinkui mirštančius žmones, prisimena, kad nepaisant visų gerų vaistų, [Leonidas] Brežnevas mirė sulaukęs 73 metų, panašių metų mirė ir [Jurijus] Andropovas.
O Putinas yra žmogus, kad ir kaip bebūtų, bet rusai pradeda jausti, kad jis yra mirtingas. O ką daryti su Putino mirtingumu – didžiausias Kremliaus iššūkis. Nes vidutinis rusas sako: „Mes už Putiną, tegyvena... Bet tegul jis mums pasako, kas bus įpėdinis, nes jei nežinome, kas bus įpėdinis, galime grįžti į 90-uosius“.
Tai yra egzistencinė vidutinio ruso baimė šiuo metu. Net ne karas. O tai, kad „Putinas mirs, o 9-asis dešimtmetis tęsis“, – sakė V. Denysenka.
Galimybių langas
Politologas pabrėžė, kad V. Putino mirtis – politinė ar fizinė – „yra galimybių langas“.
„Mes drąsiai galime pasakyti, kad tai būtų galimybių langas mums, pasauliui, siekiant iš esmės sustabdyti šį karą ir perkrauti Rusijos vyriausybę“, – mano V. Denysenka.
Galimi įpėdiniai
Pasak politologo, yra keli galimi įpėdiniai, kurie stotų už Rusijos vairo, jei V. Putinas mirtų.
„Pirmiausia, tai [Nikolajus] Patruševas. Jis yra lyderis, kuris prižiūri visas saugumo pajėgas, pirmiausia FSB. Dar yra [Sergejus] Čemezovas. Tai yra asmuo, kuris prižiūri „Rostech“. „Rostech“ yra visos Rusijos karinis-pramoninis kompleksas, išskyrus laivų statybą.
Tai didžiausias ekonominis monstras Rusijos Federacijoje. Netgi ne „Rosneft“ ir jokiu būdu ne „Gazprom“. „Rostech“ yra didžiausias ir pagal žmonių skaičių, ir pagal įnešamų pinigų sumą, ypač karo metu“, – mano V. Denysenka.