Valstybės vadovas į Luvrą atvyks antradienio popietę.
„Luvras yra Prancūzijos simbolis, tai prancūzų pasididžiavimo šaltinis. Būtų neteisinga likti kurtiems ir akliems rizikoms, kurios šiandien veikia muziejų“, – naujienų agentūrai AFP teigė prezidentūros pareigūnas, kalbėjęs su anonimiškumo sąlyga.
Kitaip nei dauguma kitų Paryžiaus muziejų, kurie nedirba kiekvieną pirmadienį, Luvro nedarbo diena yra antradienis, todėl prezidentas savo vizito metu nesusidurs su kitais lankytojais.
Apie šį žingsnį paskelbta po to, kai šią savaitę paaiškėjo, kad Laurence des Cars (Lorans de Kar), pirmoji moteris, vadovaujanti šiam Prancūzijos muziejui, anksčiau šį mėnesį kultūros ministrei Rachidai Dati (Rašidai Dati) atsiuntė raštą, kuriame išdėstė savo nuogąstavimus.
Ji įspėjo dėl „plintančių pažeidimų muziejaus erdvėse, kurių kai kurios yra labai prastos būklės“.
Be to, kai kurios patalpos „nebėra sandarios vandeniui, o kitose vyksta dideli temperatūros svyravimai, keliantys pavojų meno kūrinių išsaugojimui“, pridūrė direktorė.
Nepaisant Prancūzijos vyriausybės biudžeto problemų ir artėjančio Pompidou (Pompidu) muziejaus uždarymo renovacijai, L. des Cars sakė, kad Luvrui reikalingas kapitalinis remontas, kuris greičiausiai būtų brangus ir techniškai sudėtingas.
Praėjusiais metais garsiąsias galerijas aplankė 8,7 mln. žmonių – maždaug dvigubai daugiau, nei buvo planuota.
L. des Cars išreiškė susirūpinimą ir dėl lankytojų patirties muziejuje.
„Mona Liza“ – populiariausias muziejaus eksponatas – eksponuojamas didžiausioje muziejaus salėje, bet ten dažnai susidaro ilgos eilės.
Atmintinėje pabrėžiama, kad reikia „iš naujo įvertinti“, kaip Leonardo da Vinci (Leonardo da Vinčio) šedevras pristatomas visuomenei. Praėjusiais metais L. des Cars sakė, kad paveikslui reikia atskiros erdvės.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!