Servetėlių dėžutės dydžio orlaivis, kurį į Raudonąją planetą atgabeno marsaeigis „Perseverance“, pirmą kartą nuo jos paviršiaus pakilo 2021-ųjų balandžio 19 dieną.
Iš pradžių „Ingenuity“ buvo sukurtas siekiant įrodyti hipotezę, kad skrydis itin plonoje Marso atmosferoje yra įmanomas, ir turėjo būti paleistas penkis kartus. Tačiau apskaičiuota, kad jis iš viso atliko 72 išskridimus, o viena pagrindinių jo užduočių buvo gyvybės ženklų paieška.
Šie skaičiai viršijo visus „Ingenuity“ keltus lūkesčius. Pirmiausia todėl, kad jis veikė saulės energija varomos šildymo sistemos dėka, kad palaikytų šilumą itin šaltomis Marso naktimis.
„Su kartėliu turiu pranešti, kad „Ingenuity“, mažas sraigtasparnis, (...) paskutinį kartą skrido Marse“, – nurodė NASA administratorius Billas Nelsonas (Bilas Nelsonas).
„Ingenuity“, kaip ir broliai Wrightai (Raitai), ką jie padarė čia, Žemėje, praėjusio amžiaus pradžioje, nutiesė kelią būsimiems skrydžiams mūsų Saulės sistemoje ir yra pažangesnių, saugesnių žmonių misijų į Marsą ir už jo ribų lyderis“, – pridūrė jis.
Porą kilogramų sveriantis „Ingenuity“ išlieka vertikalioje padėtyje ir palaiko ryšį su misijos kontrole. Tačiau sausio 18 dieną paskutinio skrydžio nuotraukose matyti, kad nusileidimo metu buvo pažeista viena ar kelios sraigtasparnio rotoriaus mentės, o tai reiškia, kad jis nebepajėgus toliau skristi.