Interviu UNIAN „Hucul“ (kario pavadė nenurodoma saugumo sumetimais) pasakojo, Rusijos ginkluotosios pajėgos, kaip ir Ukrainos ginkluotosios pajėgos, masiškai naudoja senus sraigtasparnius, pavyzdžiui, Mi-8 ir Mi-24. Tiesa, rusai taip pat turi ir naujesnių modelių – Mi-28 ir Ka-52.
Per karą Rusijos pajėgos prarado nemažai šių orlaivių, ypač Ka-52, geriau žinomų „Aligator“ pavadinimu. Tačiau ukrainiečių pilotas mano, kad šie nuostoliai kritiškai svarbūs tik kalbant apie Ka-52, nes rusai turi pakankamai kitų modelių sraigtasparnių. Kita vertus, Ukrainos ginkluotosios pajėgos neutralizuoja ir rusų lakūnus, tačiau Rusijos Federacija jų vis dar turi daug.
„Jie turi didžiulius žmogiškuosius išteklius. Ir tai yra didžiausia problema“, – interviu UNIAN sakė „Hucul“.
Pakeitė strategiją
Pasak ukrainiečių piloto, Rusijos vadovybė pakeitė sraigtasparnių naudojimo fronto linijoje taktiką. Šie pokyčiai prasidėjo dar pirmosiomis karo dienomis, pažymėjo kovotojas.
Iš pradžių rusai manė, kad sunaikino Ukrainos priešlėktuvinės gynybos sistemą, ir laisvai kilo smogti į Ukrainos ginkluotųjų pajėgų pozicijas. Tačiau jie labai greitai suprato, kad ukrainiečiai turi priešlėktuvinę gynybą ir taip pat apšaudo priešą iš „Stinger“. Todėl rusai ėmė veikti kitaip: dabar sraigtasparniai fronto linijoje dirba poromis ir atskiruose fronto ruožuose – Zaporižios ir Donecko srityse.
„Jie patyrė nuostolių ir padarė tam tikras išvadas. Dabar rusai nebėra tokie arogantiški kaip pradžioje“, – pažymėjo „Hucul“.
Be to, pirmaisiais karo mėnesiais Rusijos ginkluotosios pajėgos laikė sraigtasparnius netoli fronto linijos arba okupuotose Ukrainos dalyse, pavyzdžiui, Čornobajivkoje, Mariupolyje, Džankojuje.
Tačiau vėliau ukrainiečiai pradėjo atakuoti šias vietas didelio tikslumo sviediniais ir mėtyti sprogmenis. Todėl rusai buvo priversti palikti šias teritorijas ir perkelti sraigtasparnių aikšteles toliau. Dabar, paaiškino „Hucul“, rusų sraigtasparniai skraido iš toli – jie laikomi giliai Krymo užnugaryje arba prie pat Rusijos Federacijos sienos su okupuotomis Ukrainos dalimis.
Kalbant apie Rusijos ginkluotųjų pajėgų pilotus, ukrainiečio teigimu, nors jų yra daug, mokymo kokybė nėra labai aukšta. Tokios padėties priežastis – daug žuvusių vidutinio lygio įgulų ir nuolatinis naujų įgulų, kurioms mokytis lieka mažai laiko, įdarbinimas.
„Priešo apmokymo lygis skiriasi. Tačiau anksčiau mokymo procesas užsitęsdavo kelerius metus. Karo sąlygomis mokymai vyksta daug greičiau“, – pasakojo „Hucul“.