Žiniasklaidai pateiktoje 10 puslapių buvusio gynybos ministro Kim Yong-hyuno (Kim Jonghjuno) kaltinamojo akto santraukoje taip pat teigiama, kad gruodžio 3-iąją Yoon Suk-yeolas pažadėjo tris kartus paskelbti karo padėtį, jei prireiks.
Yoon Suk-yeolui, kurį šį mėnesį Nacionalinė asamblėja atleido iš pareigų, atliekamas tyrimas dėl jo trumpalaikio bandymo panaikinti civilinį valdymą, dėl kurio šalyje kilo politinė sumaištis ir kuris lėmė jo apkaltą.
Jo advokatas Yoon Kab-keunas (Jun Kabkeunas) atmetė prokurorų ataskaitą ir sakė AFP, kad tai „vienpusiškas pasakojimas, neatitinkantis nei objektyvių aplinkybių, nei sveiko proto“.
Gruodžio 3-iąją įstatymų leidėjams skubant į parlamentą balsuoti dėl Yoon Suk-yeolo karo padėties paskelbimo, į pastatą įsiveržė gerai ginkluoti kariai, kurie perlipo tvoras, išdaužė langus ir nusileido sraigtasparniu.
Kaip teigiama prokuratūros kaltinamajame akte, Yoon Suk-yeolas pasakė sostinės gynybos vadovybės vadovui Lee Jin-woo (Li Džinvu), kad karinės pajėgos gali šaudyti, jei prireiktų patekti į Nacionalinę asamblėją.
„Ar vis dar neįėjote? Ką darote? Išlaužkite duris ir išveskite juos lauk, net jei dėl to teks šaudyti“, – anot ataskaitos, Yoon Suk-yeolas pasakė Lee Jin-woo.
„Nesustokite“
Jis taip pat esą liepė Gynybos kontržvalgybos vadavietės vadovui generolui Kwak Jong-keunui (Kvak Džongkeunui) „greitai patekti į vidų“ Nacionalinės Asamblėjos, nes nebuvo pasiektas kvorumas, kad būtų atšaukta karo padėtis.
„Taigi greitai įeikite į Nacionalinės asamblėjos vidų ir išveskite salėje esančius žmones, o prireikus kirviu išlaužkite duris ir išvilkite visus lauk“, – ataskaitoje cituojami tuometiniai Yoon Suk-yeolo žodžiai.
Po to, kai gruodžio 4-osios ankstyvą rytą įstatymų leidėjai skubiai įsiveržė į parlamentą ir 190 balsais nubalsavo už tai, kad Yoon Suk-yeolo karo padėties paskelbimas būtų panaikintas, pranešime teigiama, kad Yoon Suk-yeolas pasakė Lee Jin-woo: „Net jei ji bus atšaukta, galiu paskelbti karo padėtį antrą ar trečią kartą, todėl nesustokite.“
Ataskaitoje taip pat buvo pateiktos aukšto rango gynybos pareigūnų žinučių, rašytų karo padėties paskelbimo dieną, ekrano nuotraukos.
Joje teigiama, kad esama įrodymų, jog Yoon Suk-yeolas dar kovą su aukšto rango kariniais pareigūnais aptarinėjo karo padėties paskelbimą.
Iki karo padėties paskelbimo Yoon Suk-yeolo partija ir opozicija ginčijosi dėl biudžeto.
Po kelių dienų Yoon Suk-yeolas savo kalboje atsiprašė ir pažadėjo, kad antrą kartą karo padėtis nebus skelbiama.
Opozicinės Demokratų partijos įstatymų leidėja Kang Sun-woo (Kan Sunvu) šeštadienį paskelbtame pareiškime teigė, kad „prokuratūra atskleidė neginčijamą bjaurią tiesą apie Yoon Suk Yeolą, išdavystės vadeivą“, ir pridūrė, kad jis turi būti „nedelsiant suimtas“.
Penktadienį Pietų Korėjos Konstitucinis Teismas surengė pirmąjį preliminarų posėdį dėl Yoon Suk-yeolo apkaltos pagrįstumo, kuriame dalyvavo nušalintojo prezidento teisininkų komanda.
Teismas taip pat spręs, koks likimas laukia Yoon Suk-yeolą pakeitusio Han Duck-soo (Han Duksu), kuris penktadienį buvo nušalintas nuo pareigų, nes atsisakė užbaigti Yoon Suk-yeolo apkaltos procesą ir patraukti jį baudžiamojon atsakomybėn.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!