Seulo žvalgybos agentūra kiek anksčiau pranešė, kad Rusijoje šiuo metu treniruojasi maždaug 3 000 Šiaurės Korėjos karių, kurie greičiausiai jau netrukus bus dislokuoti fronto linijose, o iki gruodžio gali būti pasiųsta ir dar keli tūkstančiai kariškių. NATO ir Vašingtonas patvirtino, kad Pchenjano kariai šiuo metu treniruojasi Rusijoje, ir perspėjo, jog jei jie įsitrauks į karą prieš Ukrainą, tai gali būti pavojinga eskalacija.
„Pietų Korėja nesėdės sudėjusi rankų“, – po pokalbių su į Pietų Korėją atvykusiu Lenkijos prezidentu Andrzejumi Duda pareiškė Yoon Suk Yeolas ir pridūrė, kad abi šalys sutiko, jog Šiaurės Korėjos karių dislokavimas yra „provokacija, kelianti grėsmę pasauliniam saugumui už Korėjos pusiasalio ir Europos ribų“.
Lenkijos vadovas A. Duda ketvirtadienį surengė pokalbius su Pietų Korėjos prezidentu, po kurių abu lyderiai „griežtai pasmerkė Šiaurės Korėjos plėtrą branduolinės veiklos ir raketų srityse bei provokacijas, taip pat ir jos neteisėtą karinį bendradarbiavimą su Rusija“.
Pietų Korėja, kuri yra viena iš dešimties didžiausių ginklų eksportuotojų pasaulyje, jau kurį laiką priešinasi savo sąjungininkų, įskaitant Vašingtoną, raginimams aprūpinti Kyjivą ginklais, savo ruožtu atkreipdama dėmesį į ilgalaikę vidaus politiką, draudžiančią Seului parduoti ginklus aktyvių konfliktų dalyviams.
Tačiau šalis neseniai užsiminė, kad, atsižvelgdama į Šiaurės Korėjos veiksmus, galėtų peržiūrėti šią politiką, o Pietų Korėjos prezidentas ketvirtadienį pažymėjo, kad Seulas „imsis reikiamų veiksmų bendradarbiaudamas su tarptautine bendruomene“.