Elektros tiekimo sutrikimus, šviesos ir šilumos nebuvimą Ukrainos miestuose jis pavadino „Kyjivo valdžios, kuri atsako derėtis, veiksmų pasekme“, rašo UNIAN.
Kartu jis pareiškė, kad Rusija atakavo tik tuos infrastruktūros objektus, kurie esą „tiesiogiai ar netiesiogiai susiję su Ukrainos ir Ukrainos režimo kariniu potencialu“.
„Ukrainos pusės nenoras spręsti problemą, pradėti derybas, be to, Ukrainos pusės veiksmai, kuriais atsisakoma sutartų teksto nuostatų ir t. t., visa tai yra pasekmės, ir apie tai taip pat turėtume kalbėti“, – teigė jis.
Rusija pastaruoju metu itin stipriai atakuoja Ukrainos energetikos infrastruktūrą, apie 40 proc. ukrainiečių vartotojų neturi elektros.
Ketvirtadienį komentuodamas žurnalistams D. Peskovas taip pat pareiškė, kad Maskvos invazija į Ukrainą bus tęsiama nepriklausomai nuo oro sąlygų. Ketvirtadienį Ukrainos žemę padengė pirmasis sniegas, o temperatūra nukrito, rašo CNN.
„Specialioji karinė operacija tęsiasi ir jos tęsimas nepriklauso nuo klimato, oro sąlygų“, – kalbėjo jis.
Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis šią savaitę pareiškė sulaukęs tam tikrų signalų iš kitų pasaulio šalių lyderių dėl derybų su Rusija, tačiau tokius klausimus, jo supratimu, reikėtų aptarti viešai.
Interviu žiniasklaidai, kurį cituoja Ukrainos prezidentūra, V. Zelenskis pažymėjo, kad iš kitų šalių vadovų gavo tam tikrų signalų apie galimas derybas su Rusijos puse.
Tačiau, kaip sakė Ukrainos lyderis, Rusijos Federacija kariauja plataus masto agresyvų karą prieš Ukrainą, todėl bet kokios derybos turėtų vykti viešai, o ne užkulisiuose.
Jis pabrėžė, kad tam, jog pasaulio lyderiams nekiltų klausimų dėl Ukrainos pasirengimo deryboms, G20 viršūnių susitikime jis pateikė pasiūlymus, kuriais siekiama taikos Ukrainoje.
„Manau, kad tai yra taikos formulė visam pasauliui. Nes kiekviena valstybė ten gali rasti savo vietą ir būti lydere toje ar kitoje iniciatyvoje – įveikiant vieno ar kito iš šių dešimties punktų sunkumus“, – sakė V. Zelenskis.
Plataus masto karą prieš Ukrainą Rusija pradėjo vasario 24-ąją. Kremlius savo kruviną agresiją Ukrainoje atsisako vadinti tikruoju vardu ir nuo pat karo pradžios teigia, kad vykdo „specialiąją karinę operaciją“, kurios tikslas, be kita ko, yra „denacifikuoti“ ir „demilitarizuoti“ Ukrainą.
Rusų kariuomenė nuo pat karo pradžios taikosi ne tik į karinę, bet ir į civilinę infrastruktūrą, dėl rusų agresijos žuvo ar namų neteko daugybė ukrainiečių.
Reaguodamos į Rusijos agresiją Vakarų šalys nutraukia bendradarbiavimą su Rusija ir įveda jai sankcijas.