Apie tai jis antradienį kalbėjo paklaustas apie Rusijos režimo lyderio Vladimiro Putino sprendimą sustabdyti branduolinės ginkluotės sutarties (START) galiojimą
„Atvirai kalbant, Rusija nėra pasirengusi nevaržomoms branduolinio ginklavimosi varžyboms. Jie neturi pinigų, ypač turint omenyje, kad jų kariuomenė patiria įtampą dėl karo, sankcijų, eksporto kontrolės.
Taigi, žinote, manau, kad tai buvo būdas jam sukurti keletą retorinių antraščių. Tačiau manau, kad praktiškai tai situacijos nepakeitė“, – teigia jis.
C. H. Kahlas taip pat pridūrė, kad jei Maskva prieš Ukrainą panaudos bet kokį branduolinį ginklą, pasekmės bus rimtos – apie tai jau yra įspėję aukščiausi JAV pareigūnai.
Nors, anot jo, mažai tikėtina, kad Rusija panaudos branduolinius ginklus, pasaulis turėtų išlikti budrus.
Antradienį V. Putinas pasirašė įstatymą, kuriuo sustabdomas Rusijos dalyvavimas START branduolinės ginkluotės sutartyje.
Ši sutartis riboja strateginių branduolinių galvučių, kurias gali dislokuoti JAV ir Rusija, skaičių.
Pagal šią sutartį Maskva ir Vašingtonas įsipareigojo dislokuoti ne daugiau kaip 1 550 strateginių branduolinių galvučių ir ne daugiau kaip 700 ilgojo nuotolio raketų ir bombonešių.
V. Putinas pareiškė, kad Rusija negali sutikti, jog pagal paktą JAV tikrintų jos branduolinius objektus, kol Vašingtonas ir jo NATO sąjungininkai siekia, kad Rusija pralaimėtų Ukrainoje.
Įstatymas įsigalioja nuo jo oficialaus paskelbimo momento.
Sprendimą atnaujinti Rusijos dalyvavimą sutartyje gali priimti valstybės vadovas.