Abu šie atvejai yra siejami su atvykėliais iš pietinės Afrikos dalies, todėl vyriausybė išplėtė šiam regionui taikomus keliavimo apribojimus ir įtraukė keturias šalis į „raudonąjį“ sąrašą.
Premjeras Borisas Johnsonas taip pat nurodė, kad parduotuvėse ir viešajame transporte bus vėl privaloma dėvėti kaukę. Liepą, šalies ekonomikai atsiveriant po anksčiau galiojusio nacionalinio karantino, valdžia priėmė prieštaringai vertinamą sprendimą atsisakyti privalomo kaukių dėvėjimo.
Premjero teigimu, bent jau kol kas naujo karantino įvesti neketinama, tačiau jis žadėjo po trijų savaičių peržiūrėti naujas priemones. Jis išreiškė viltį, kad šalies gyventojai šiemet galės tikėtis šventiškesnių Kalėdų.
„Tačiau privalome imtis papildomų priemonių ir įvesti proporcingą atvykėlių iš viso pasaulio testavimo režimą“, – per spaudos konferenciją sakė B. Johnsonas.
Ji buvo surengta praėjus vos kelioms valandoms po to, kai valdžia patvirtino pirmuosius du omikron atmainos atvejus šalyje.
„Mes neketiname stabdyti žmonių kelionių,... tačiau reikalausime, kad visi, kas atvyks į JK, turės antrą dieną po atvykimo pasidaryti PGR testą ir izoliuotis, kol bus gautas neigiamas atsakymas“, – sakė britų vyriausybės atstovas.
Šiuo metu visi Britanijos gyventojai ir į šalį atvykstantys užsieniečiai privalo antrąją po atvykimo dieną pasidaryti PGR testą. Tačiau pagal naują tvarką jie privalo izoliuotis tol, kol bus gautas neigiamas atsakymas. Taip gerokai sugriežtinama esama tvarka, kuria siekiama stabdyti naujos atmainos plitimą.
„Aš labai tikiuosi, kad ir toliau būsime tvirtoje padėtyje ir vėl galėsime panaikinti šias priemones. Tačiau kol kas tai yra atsakingas veiksmų kursas“, – sakė premjeras.
Dauningo gatvė nurodė, kad naujoji testavimosi ir kaukių dėvėjimo tvarka įsigalios „ateinančią savaitę“. Taip pat visi kontaktą su įtariamu omikron atveju turėję asmenys privalės izoliuotis, nepriklausomai nuo jų pasiskiepijimo statuso.
Sustiprinančios dozės
JK valdžia nuo ankstyvo sekmadienio ryto uždraudė atvykti į šalį iš dar keturių Afrikos šalių – Malavio, Mozambiko, Zambijos ir Angolos. Anksčiau tai buvo padaryta Pietų Afrikos, Namibijos, Lesoto, Esvatinio, Zimbabvės ir Botsvanos atvejais.
„Po praėjusią naktį atliktos genomo sekoskaitos JK sveikatos saugumo agentūra patvirtino, kad JK nustatyti du COVID-19 atvejai su mutacijomis, atitinkančiomis B.1.1.529 (omikron) atmainą, – pranešė vyriausybė. – Šie du atvejai yra susiję ir yra ryšys su kelionėmis į pietinę Afrikos dalį.“
Vienas atvejis buvo nustatytas Anglijos centriniame Notingemo mieste, o kitas – Londono rytuose esančiame Čelmsforde.
„Mes skubiai ėmėmės veiksmų ir šie asmenys izoliuojasi, o jų kontaktai atsekami“, – pranešė sveikatos reiklų sekretorius Sajidas Javidas.
„Tai yra akivaizdus priminimas mums, kad pandemija dar nepraėjo“, – sakė jis ir paragino šalies gyventojus skiepytis sustiprinančiąja vakcinos nuo koronaviruso doze.
B. Johnsonas taip pat pranešė, kad laukiama mokslininkų pritarimo vyriausybės siūlymui trumpinti dabartinį šešių mėnesių laikotarpį tarp antrosios ir trečiosios vakcinos dozės.
„Dabar labiau nei bet kada yra gyvybiškai svarbu, kad kuo greičiau žmonės būtų paskiepyti sustiprinančiomis dozėmis“, – sakė britų vyriausybės vadovas.