Kompanijos „OceanGate Expeditions“ įkūrėjo ir generalinio direktoriaus pernykštis interviu vėl tapo aktualus po to, kai nuskendusio laivo „Titaniko“ nuolaužų tyrinėti išplaukusi kapsulė „Titan“ dingo be žinios kartu su S. Rushu ir dar keliais asmenimis.
Likus keliems mėnesiams iki to, kai leidosi į naujausią povandeninę ekspediciją, S. Rushas gruodį interviu „CBS Sunday Morning“ sakė nemanantis, kad nardymas povandeniniame laive yra „labai pavojingas“.
Tačiau žurnalisto paklaustas apie pavojus, kylančius beveik 4 km gylyje po vandeniu, S. Rushas teigė nerimaujantis, kad povandeninė kapsulė gali neišplaukti į paviršių dėl įvairių priežasčių.
„Labiausiai nerimauju dėl dalykų, kurie trukdys man pakilti į paviršių“, – sakė jis.
„Perdangos, žuvų tinklai, įsipainiojimo pavojai. Ir tai tik technika, valdymo technika. Tai gana aišku – jei tai iškyša, nesileiskite po ja. Jei yra tinklas, nesiartinkite prie jo. Taigi, to galima išvengti, būnant ramiam ir pastoviam“, – interviu kalbėjo S. Rushas.
Tame pačiame interviu S. Rushas – vienas iš privačios tyrimų ir turizmo įmonės, nuo 2010 m. surengusios daugiau nei tuziną povandeninių ekspedicijų, įkūrėjų – sakė, kad nors „OceanGate“ ėmėsi atitinkamų saugos priemonių, yra riba, kiek jis gali pasirūpinti saugumu.
„Turiu galvoje, jei nori būti saugus, nesikelk iš lovos, – sakė S. Rushas. – Nelipk į savo automobilį. Nieko nedaryk. Galiausiai, jūs vis tiek rizikuosite, ir tai išties yra rizikos-atpildo santykio klausimas. Manau, kad galiu išlikti saugus net pažeisdamas taisykles“.