Apsilankymas skurdžiame sostinės Ulan Batoro rajone veikiančiame labdaros centre, pavadintame „Gailestingumo namais“, kuriuose taip pat įrengta klinika, atitinka 86-erių popiežiaus ilgametę praktiką kreiptis į marginalizuotas, nepastebimas bendruomenes.
Tačiau pirmąją popiežiškąją kelionę į šią Vidurinės Azijos šalį aptemdė galingai Mongolijos kaimynei Kinijai skirti Pranciškaus pareiškimai.
Kai kurie Kinijos katalikai atvyko į Mongoliją, norėdami iš arti pamatyti Pranciškų, o pirmadienį prie labdaros centro grupė moterų giedojo mandarinų kalba. Jos šluostėsi ašaras, kai pravažiavo juodas popiežiaus automobilis.
„Brangus popiežiau, geriausi linkėjimai jums“, – giedojo jos.
Sekmadienį po mišių pontifikas tiesiogiai kreipėsi į Kinijos katalikus, ragindamas juos būti gerais krikščionimis ir piliečiais, taip akivaizdžiai bandydamas sumažinti įtampą su Pekinu.
Tai buvo antrasis numanomas kreipimasis į Kinijos komunistų partiją per dvi dienas – šeštadienį Pranciškus susirinkusiems misionieriams sakė, kad vyriausybėms nėra ko bijoti Katalikų Bažnyčios.
Vizitą Mongolijoje baigusio popiežiaus lėktuvas atgal į Romą išskrido pirmadienio vidurdienį.
Socialiniame tinkle „X“ popiežius kalbėjo apie mongolų draugiškumą, kuris atsiskleidė per keturių dienų vizitą.
„Brangūs broliai ir seserys iš Mongolijos, dėkoju jums už draugystės dovaną, kurią gavau šiomis dienomis. Ačiū! Tegul Dievas jus laimina, – rašoma popiežiaus paskyroje. – Jūs esate mano širdyje ir mano širdyje liksite. Prisiminkite mane savo maldose ir mintyse.“