Padėtis Mianmare išlieka sudėtinga nuo tada, kai kariuomenė nuvertė ir sulaikė civilinę šalies lyderė Aung San Suu Kyi. Dėl to šalyje kilo masiniai protestai, kurių dalyviai reikalauja grįžti prie demokratijos.
Šeštadienį, kai buvo minima Ginkluotųjų pajėgų diena, Mianmaro chunta pademonstravo savo jėgą ir aukų skaičių nuo vasario 1 dieną įvykusio perversmo padidino iki mažiausiai 423-ių, skelbia aukų skaičių fiksuojantį vietos grupė.
Dvylikos šalių, įskaitant Jungtines Valstijas, Didžiąją Britaniją ir Australiją, gynybos ministrai pasmerkė Mianmaro kariuomenės prieš civilius naudojamą mirtiną jėgą.
„Profesionali kariuomenė laikosi tarptautinių elgesio principų ir yra atsakingą už žmonių, kuriems tarnauja, apsaugą, o ne žalojimą, – nurodoma retame bendrame pareiškime. – Mes raginame Mianmaro ginkluotąsias pajėgas nutraukti smurtą ir dirbti, kad būtų atkurta Mianmaro žmonių pagarba ir pasitikėjimas, kurie dėl tokių veiksmų buvo prarasti.“
Šeštadienį smurto banga kilo visame Mianmare. Devyniuose šalies regionuose kariškiai panaudojo kovinius ginklus, pranešė Politinių kalinių paramos asociacija (AAPP). Ji skelbia, kad žuvo mažiausiai 90 žmonių, tačiau vietos žiniasklaida nurodo, kad aukų skaičius siekia net 114.
„Chuntos pajėgos šaudė automatais gyvenamuosiuose rajonuose. Žuvo daug civilių, įskaitant šešis dešimties-šešiolikos metų vaikus, – skelbia AAPP. – Tai, kad neteisėtas karinis režimas taikosi į vaikus, yra tikras nežmoniškumo aktas.“
JAV ambasada Jangone paragino Amerikos piliečius sekmadienį riboti savo judėjimą.
„Jeigu privalote keliauti, darykite tai atsargiai ir pasirūpinkite, kad galėtumėte keliaudami susisiekti su artimaisiais“, – tviteryje perspėti amerikiečiai.
Toks perspėjimas išplatintas praėjus dienai po to, kai šeštadienį buvo apšaudytas JAV kultūros centras Jangone.
Mianmaro ambasada Londone sekmadienį patvirtino, kad ambasadorius praėjusią savaitę susitiko su Aung San Suu Kyi 44 metų sūnumi Kimu, kuris dar kartą paprašė galimybės pasikalbėti su motina telefonu.