M. Mustafa sakė, kad naujosios vyriausybės „svarbiausias nacionalinis prioritetas“ bus karo Gazos Ruože pabaiga, ir pridūrė, kad jo kabinetas „dirbs formuluodamas institucijų suvienijimo vizijas, įskaitant atsakomybės už Gazą prisiėmimą“.
Anksčiau šį mėnesį M. Abbasas paskyrė ministru pirmininku M. Mustafą, seną savo patarėją ekonomikos klausimais, ir pavedė jam suformuoti naują vyriausybę.
„Hamas“ ir kitos grupuotės netrukus po to pareiškė, kad sprendimas paskirti naują palestiniečių ministrą pirmininką gali dar labiau padidinti susiskaldymą vykstant karui Gazos Ruože.
Tokie žingsniai rodo „didžiulį atotrūkį tarp (Palestiniečių) savivaldos ir žmonių, jų rūpesčių ir siekių“, tvirtinama jame.
M. Mustafa pakeitė Mohammedą Shtayyeh, kuris atsistatydino nurodęs, kad reikia pokyčių po to, kai spalio 7 dienos „Hamas“ išpuolis sukėlė karą su Izraeliu Gazos Ruože.
Beprecedentis „Hamas“ spalio 7-osios išpuolis Izraelyje, oficialiais duomenimis, pareikalavo apie 1 160 žmonių, daugiausia civilių, gyvybių.
„Hamas“ taip pat paėmė apie 250 įkaitų, iš kurių, Izraelio žiniomis, Gazos Ruože dar yra apie 130, įskaitant 31 žuvusį įkaitą.
Pažadėjęs sunaikinti „Hamas“, Izraelis pradėjo didžiulį karinį puolimą, per kurį Gazos Ruože žuvo per 32,5 tūkst. žmonių, daugiausia moterys ir vaikai, skelbia „Hamas“ valdomos teritorijos Sveikatos apsaugos ministerija.
Nuo 2007 metų palestiniečių teritorijų kontrolė padalinta tarp M. Abbaso Palestiniečių savivaldos Vakarų Krante ir „Hamas“ Gazos Ruože.
Palestiniečių savivalda turi ribotus įgaliojimus Izraelio okupuoto Vakarų Kranto dalyse.
Jungtinės Valstijos ir kitos galybės ragino, kad pasibaigus karui palestiniečių teritorijų valdymą perimtų reformuota Palestiniečių savivaldos institucija.
Analitikai teigė, kad M. Mustafos artumas M. Abbasui apribos galimybes iš esmės reformuoti Palestiniečių savivaldą.