Levotobio Laki-Laki kalnas, esantis Floreso saloje Indonezijoje, išsiveržęs išspjovė devynių kilometrų aukščio pelenų pliūpsnį, tokiu būdu paveikdamas bent 16 tarptautinių skrydžių maršrutų.
Skrydžiai iš Singapūro, Honkongo, Kataro, Indijos, Australijos, Malaizijos, Kinijos ir Pietų Korėjos buvo atšaukti ar nukelti, pranešė vietinio oro uosto atstovas.
Keletas 1,7 km aukščio dvi viršūnes turinčio ugnikalnio išsiveržimų pastarosiomis savaitėmis pareikalavo devynių gyvybių. Dar 31 buvo sužeistas, o daugiau nei 11 tūkst. gyventojų turėjo evakuotis, antradienį pranešė Indonezijos nelaimių padarinių kontrolės agentūra.
Išsiveržimai kelia stiprią riziką skrydžiams – išmesti pelenai gadina lėktuvų variklius, suformuoja sluoksnį ant priekinio stiklo ir taip atima bet kokį matomumą.
Salos turizmo vadovas Tjokas Bagusas Pemayunas po skrydžių atšaukimo skatino elgtis ramiai. Anot jo, pati sala yra itin saugi, o ugnikalnis – toli.
„Balio turistinė veikla ir toliau normaliai funkcionuoja“, – trečiadienį nurodė jis.
Tačiau situacija buvo per daug pavojinga, kad lėktuvai skraidytų. Oro bendrovės teigė, jog toliau atidžiai seks situaciją ir pateiks atnaujintus duomenis.
Pinigus – grąžinti, skrydžių laikus ir maršrutus – pakeisti
Balio oro uosto atstovas pranešė, jog iki trečiadienio popietės 26 vidiniai ir 64 tarptautiniai skrydžiai buvo paveikti ugnikalnio išsiveržimo.
„Dėl šio gamtinio įvykio padarinių skrydžiams oro linijos paveiktiems keleiviams siūlo grąžinti pinigus, pakeisti skrydžio laiką ar maršrutą“, – vėliau pridūrė jis.
Vietinė žiniasklaida praneša, jog paveiktų keleivių – tūkstančiai, tačiau oficialių duomenų Balio valdžia nepateikė.
Balio tarptautinio oro uosto operatorius „PT Angkasa Pura Indonesia“ trečiadienį informavo, jog savo oro erdvėje vykdė testus ir vulkaninės kilmės pelenų neaptiko, o pats oro uostas veikė įprasta tvarka.
Tačiau kitas oro uostas turistų pamėgtoje Labuan Bajo vietovėje Floreso saloje, anot jo „Instagram“ paskyros, buvo uždarytas iki 20 val. vietos (14 val. Lietuvos) laiku dėl būtent tokių pelenų susikaupimo.
Salos ekonomika smarkiai priklausoma nuo turizmo, tačiau pats Indonezijos salynas yra viena labiausiai gamtinių katastrofų siaubiamų vietovių pasaulyje. Jis išsidriekęs tiesiai ant vadinamojo Ramiojo vandenyno Ugnies žiedo – vietoje, kur susiduria tektoninės plokštės.
Lomboką, šalia Balio esančią salą, 2018-aisiais sukrėtė žemės drebėjimas, kuris pražudė virš 500 žmonių ir įžiebė masinį užsieniečių pasitraukimą iš šio atogrąžų rojaus.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!