Anot jų, mitingas prasidėjo kaip ir bet kuris kitas renginys.
Chaosas Trumpo renginyje kilo akimirksniu
Anot AP fotografo Evano Vucci, buvęs prezidentas D. Trumpas užlipo į sceną, pasisveikino su savo šalininkais ir pradėjo kalbą.
Tada akimirksniu kilo chaosas.
E. Vucci pasakoja, kad prieš išpuolį buvo priešais sceną. Netrukus jis netoliese išgirdo kelis šūvius ir iš karto suprato, kad jie buvo paleisti iš ginklo.
„Tą akimirką nukreipiau savo objektyvą į sceną ir pamačiau, kaip slaptosios tarnybos agentai ateina ir dengia (D. Trumpą – red. past.). Nuo tada tiesiog perėjau į darbo režimą ir pradėjau dirbti savo darbą“, – prisimena jis.
Kol daugelis mitingo dalyvių slėpėsi, E. Vucci ir kiti fotožurnalistai ėmėsi darbo.
„Tuo metu viskas priklauso nuo instinkto. Tu negalvoji apie nieką kitą, tik apie tai, kad turiu padaryti šią nuotrauką. Tai fotografų prakeiksmas: aš negaliu grįžti atgal ir to atkurti. Turiu tai padaryti dabar“, – pasakoja jis.
„Bandžiau rasti geriausią kampą, kad galėčiau pamatyti prezidentą“, – prisiminė jis.
„Ir tada mintyse pradedu galvoti: gerai, kaip jis iš čia ištrūks? Kur jie jį nuveš? Ką jie ruošiasi daryti? Galiausiai jis atsistojo, ir aš žinojau, kad jie ketina jį nuvesti į kitą scenos pusę, todėl nubėgau į kitą scenos pusę“, – pasakoja fotografas.
E. Vucci nufotografavo slaptosios tarnybos agentus, padedančius D. Trumpui atsistoti ir nuvedančius jį į saugią vietą.
„Kai jis atsistojo, pažvelgė į minią ir ėmė mosuoti kumščiu. Savo vaizdo ieškiklyje mačiau kraują ant jo veido šono. Ir manau, kad tai buvo ta akimirka, kuria dalijasi daugelis žmonių“, – sako E. Vucci.
Fotografas užfiksavo Trumpą kliudžiusią kulką
Kitas fotografas iš „New York Times“ Douglas Millsas prezidentus fotografuoja jau daugiau nei 40 metų. Jis sako, kad per šį laiką dar nebuvo patyręs nieko panašaus.
„Tai buvo taip greita, taip chaotiška ir velniškai baisu“, – prisimena jis.
Prieš fotografavimą D. Millsas judėjo aplink sceną, fotografuodamas D. Trumpą įvairiais rakursais, kol apsistojo tiesiai po tribūna ir pažvelgė į viršų. Tada jis išgirdo šūvius. Iš pradžių vyras pagalvojo, kad garsą skleidė motociklas arba traktorius.
Būtent tuo metu D. Millsas ir užfiksavo vieną garsiausių išpuolio nuotraukų. Vis dėlto jam prireikė laiko, kad tai suprastų.
Kurį laiką po to, kai D. Trumpas buvo išgabentas į saugią vietą, D. Millsas peržiūrinėjo savo nuotraukas ir siuntė jas savo redaktoriams.
Jis žinojo, kad jo nuotraukose užfiksuota akimirka, kai D. Trumpą pakirto kulka – keliose nuotraukose buvo galima lengvai pamatyti, kaip D. Trumpas kalba, o paskui ištiesia ranką prie dešinės ausies.
Tačiau jo redaktorė Jennifer Mosbrucker jam pranešė, kad jis užfiksavo kai ką neįtikėtina.
„Po penkių minučių Jen man perskambino ir pasakė: tu nepatikėsi. Maniau, kad jį (sugadinau kadrą – red. past.). Tai buvo pirmoji mano mintis. O ji pasakė: už jo galvos yra tikra kulkos nuotrauka. Aš pasakiau: ką? Ji sako: buvo toks didelis užrakto greitis, kad jis ją užfiksavo“, – pasakoja fotografas.
A remarkable photo captured by my former White House Press Corps colleague Doug Mills.
— Haraz N. Ghanbari (@HarazGhanbari) July 14, 2024
Zoom in right above President Trump’s shoulder and you’ll see a bullet flying in the air to the right of President Trump’s head following an attempted assassination. pic.twitter.com/FqmLBCytoW
J. Mosbrucker papasakojo D. Millsui, kad FTB balistikos specialistas, pažvelgęs į nuotrauką, pavadino ją kadru, vertu milijono.
Apie išpuolį kiek anksčiau papasakojo ir auditorijos nariai.
Buvęs JAV prezidentas D. Trumpas sekmadienį leidiniui „New York Post“ sakė, kad po pasikėsinimo, kurį apibūdino kaip „labai siurrealistinę patirtį“, jis turėjo „būti negyvas“.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!