• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Friedricho Merzo kandidatūrai į Vokietijos kanclerius patvirtinti pirmajame parlamento balsavimo rate pritrūko šešių balsų.

Friedricho Merzo kandidatūrai į Vokietijos kanclerius patvirtinti pirmajame parlamento balsavimo rate pritrūko šešių balsų.

REKLAMA

Per slaptą balsavimą jis užsitikrino 310 balsų „už“ – šešiais balsais mažiau nei reikalaujama 316 balsų dauguma, nors buvo prognozuojama, kad jo patvirtinimo procesas eisis sklandžiai. Iš viso parlamente yra 630 narių.

Dabar partijos pasitrauks aptarti tolesnių žingsnių.

Kaip skelbė BNS, balsavimo išvakarėse, F. Merzo konservatoriai ir centro kairieji socialdemokratai (SPD) oficialiai pasirašė koalicijos sutartį. 

Vasario 23 dieną Vokietijoje vykusiuose rinkimuose F. Merzo blokas CDU/CSU tapo stipriausia jėga ir pasiūlė SPD jungtis į koaliciją. 

REKLAMA
REKLAMA

Naujoji koalicija parlamente turi gana nedidelę daugumą – 328 iš 630 vietų.

F. Merzo vadovaujamas aljansas ir jų mažesnioji partnerė SPD – dvi tradicinės didžiosios šalies partijos – žada atgaivinti silpstančią ekonomiką ir atkurti kariuomenę tuo metu, kai JAV prezidentas Donaldas Trumpas savo veiksmais didina nuogąstavimus dėl transatlantinio saugumo ir prekybos ryšių ateities.

F. Merzas taip pat pažadėjo pažaboti nelegalią migraciją ir sustabdyti antiimigracinės partijos „Alternatyva Vokietijai“ (AfD), kuri vasarį vykusiuose pirmalaikiuose visuotiniuose rinkimuose užėmė antrąją vietą, augimą.

Pagal susitarimą CDU/CSU gaus 10 ministrų portfelių, o SPD – septynis.

REKLAMA
Globalistų galo pradžia.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų