Kadangi Rusijos Federacijos generalinio štabo viršininkas Valerijus Gerasimovas yra priverstas pasiduoti atskirų karinių padalinių vadų reikalavimams, ISW analitikams kyla abejonių dėl Rusijos Federacijos gebėjimo vykdyti koordinuotą gynybinę kampaniją visoje fronto linijoje.
R. Kadyrovas gegužės 6 d. paskelbė laišką, kuriame prašė Rusijos prezidento Vladimiro Putino įsakyti gynybos ministrui Sergejui Šoigu ir Nacionalinės gvardijos vadui Viktorui Zolotovui leisti perkelti Čečėnijos „Achmat“ dalinius iš „kitų krypčių“ į „Wagner“ pozicijas Bachmuto kryptimi.
ISW ataskaitoje pažymima, kad čečėnų pajėgų atitraukimas iš kitų fronto sektorių Rusijos gynybinėms linijoms tikriausiai sukeltų riziką, kurios, atrodo, nenorėjo imtis nei V. Gerasimovas, nei S. Šoigu, nei V. Putinas.
ISW pranešė, kad „Achmat“ daliniai anksčiau buvo pastebėti Belohirivkos apylinkėse ties Svatovės–Kreminos linija ir Zaporižios srityje, o jų pasitraukimas iš šių pozicijų gali pakenkti Rusijos Federacijos gynybos pastangoms prieš Ukrainos kontrpuolimą.
Institutas mano, kad V. Putino įsakymams nuosekliai ištikimi S. Šoigu ir V. Gerasimovas galėjo nuspręsti skirti amunicijos „Wagner“ kariams Rusijos prezidento nurodymu.
„Akivaizdu, kad sėkmingos bendros Kadyrovo ir Prigožino šantažo pastangos rodo, kad Gerasimovas faktiškai nekontroliuoja visų Rusijos karių Ukrainoje, nors yra nominalus operacijų vadas.
Gerasimovas tikriausiai bandė perimti visų Rusijos nereguliarių pajėgų kontrolę 2023-ųjų žiemą, tačiau jam tai nepavyko, o pavasarį jis prarado ir V. Putino palankumą“, – rašo ISW analitikai.
Pasak ISW analitikų, R. Kadyrovas greičiausiai palaikė „Wagner“ pastangas šantažuoti Rusijos karinę vadovybę, siekdamas atgauti savo pozicijas Kremliaus valdžios sluoksniuose.
Analitikams atrodo, kad J. Prigožinas ir R. Kadyrovas gali iš esmės savarankiškai priimti sprendimus dėl savo pajėgų, tačiau šis reiškinys tampa ryškesnis, kuo ilgiau šios pajėgos veiksmingai kontroliuoja tam tikrus fronto sektorius.
„Šie įvykiai verčia abejoti Rusijos gebėjimu koordinuoti nuoseklią gynybinę kampaniją visame fronte. Atrodo, kad Rusijos karinė vadovybė vis dažniau atsakomybę už įvairius Ukrainos fronto sektorius deleguoja įvairiems Rusijos vadams, o visų operacijų vado galios ir toliau mažėja.
Gerasimovo galimybių kontroliuoti savo vadus sumažėjimas greičiausiai dar labiau apribos Rusijos kariuomenės galimybes vykdyti koordinuotas operacijas, apimančias skirtingas atsakomybės sritis“, – tokią išvadą daro ISW analitikai.
Galiausiai, J. Prigožinas sekmadienį pareiškė sulaukęs pažado dėl daugiau amunicijos iš Rusijos kariuomenės.