„Remiantis teismo sprendimu, jis išvyko ten, kur dabar privalo būti. Viskas atlikta laikantis įstatymų“, – nurodė Federalinės bausmių vykdymo tarnybos (FSIN) direktorius Aleksandras Kalašnikovas, bet nepatikslino, į kurią koloniją A. Navalnas buvo perkeltas.
Ankstesnę dieną A. Navalno advokatas sakė, kad jo ginamasis buvo perkeltas iš tardymo izoliatoriaus, ir pridūrė manąs, kad jį galėjo išsiųsti į pataisos koloniją.
„Šiandien atvykęs į tardymo izoliatorių susitikti su Navalnu sužinojau, kad jis išvyko. Kur išvyko, man nepasakė. Veikiausiai – į koloniją, bet gal ir dar kur nors“, – ketvirtadienį naujienų agentūrai „Interfax“ sakė advokatas Vadimas Kobzevas.
FSIN vadovas penktadienį patikino, kad kol opozicionierius atliks jam paskirtą bausmę, jo saugumui ir sveikatai grėsmės nebus.
„Garantuoju, kad jokios grėsmės sveikatai, o juolab gyvybei, nėra, – „Interfax“ sakė A. Kalašnikovas. – Jis bus laikomas absoliučiai normaliomis sąlygomis. Režimas, priežiūra ir kontrolė jam bus užtikrinti 100 procentų. Jeigu panorės, Navalnas bus įtrauktas į gamybos veiklą.“
Žinomiausias prezidento Vladimiro Putino oponentas šį mėnesį buvo nuteistas kalėti beveik trejus metus už lygtinės bausmės pažeidimus atsigaunant Vokietijoje po apnuodijimo išpuolio.
A. Navalno dešinioji ranka Leonidas Volkovas ketvirtadienį sakė, kad opozicijos politiko šeima nėra informuota apie jo buvimo vietą.
Opozicionierius kelis mėnesius gydėsi Vokietijoje dėl apnuodijimo nervus paralyžiuojančia medžiaga „Novičiok“. Rusijos valdžia neigia kaip nors prisidėjusi prie to rugpjūtį įvykusio incidento.
Teisėsaugai sulaikius į Maskvą sausio viduryje vos sugrįžusį opozicionierių, šalyje nusirito masinių protestų banga.
Per tas demonstracijas buvo sulaikyta daugiau nei 10 tūkst. žmonių, o daugeliui A. Navalno bendražygių skirtas namų areštas.
Jo bendražygiai žada vėliau šiemet surengti naujų demonstracijų.
Praėjusią savaitę A. Navalnas taip pat buvo nuteistas dėl šmeižto prieš prokremliškame vaizdo įraše pasirodžiusį Antrojo pasaulinio karo veteraną ir pavadino „išdaviku“. Toje byloje opozicionieriui buvo liepta sumokėti 850 tūkst. rublių (9,5 tūkst. eurų) baudą.
Kremliaus kritiko šalininkų teigimu, jam iškeltos baudžiamosios bylos yra pretekstas nutildyti jo antikorupcinę veiklą ir sužlugdyti jo politines ambicijas.