Šią savaitę Niujorke Boriso Johnsono įpėdinė susitiks su JAV prezidentu Joe Bidenu ir Prancūzijos prezidentu Emmanueliu Macronu – dviem lyderiais, nusistačiusiais prieš griežtą L. Truss poziciją dėl „Brexito“ ir Šiaurės Airijos.
L. Truss premjere buvo paskirta rugsėjo 6-ąją, per vieną paskutinių oficialių Elizabeth II pasirodymų. Po dviejų dienų monarchė mirė, o šalyje buvo paskelbtas 10 dienų nacionalinis gedulas, per kurį JK politinis gyvenimas sustojo.
Tačiau šis atokvėpis buvo trumpas, ir dabar L. Truss imsis ryžtingos diplomatijos, o jos vyriausybė spręs pragyvenimo išlaidų krizę, kurią sukėlė Rusijos agresija prieš Ukrainą ir kuri skausmingai atsiliepia milijonams britų.
Ministrė pirmininkė grįš į Londoną ketvirtadienį, o jau kitą dieną naujasis iždo kancleris Kwasi Kwartengas pristatys nepaprastosios padėties biudžetą, vyriausybei pažadėjus įgyvendinti brangiai atsieisiančią schemą, turinčią sustabdyti spartų sąskaitų už energiją augimą.
Jungtinėse Tautose L. Truss sieks „paskatinti tolesnius tarptautinius veiksmus siekiant išsivaduoti iš energetinės priklausomybės nuo Rusijos ir užtikrinti, kad pasaulis daugiau niekada neatsidurtų tokioje padėtyje“, žurnalistams sakė jos atstovas spaudai.
Premjerė savo pirmtako B. Johnsono pavyzdžiu toliau tvirtai palaikys Ukrainą, nes „visas pasaulis kenčia, kai tokiam režimui, kaip [Rusijos prezidento Vladimiro] Putino, leidžiama bauginti ir šantažuoti savo kaimynus“, – sakė atstovas spaudai.
Trečiadienį savo kreipimesi į JT L. Truss turėtų akcentuoti, kad JK ir toliau „aktyviai gins mūsų demokratines vertybes“ nuo autoritarinių priešų.