Žalsvų ir neryškių aplinkinių žmonių atvaizdų dienos jau praėjo. Dabar juos pakeitė švytinčios stebimos figūros ir aiškios aplinkos detalės.
Vaizdo įrašu praeitą savaitę pasidalino nemažai dėmesio socialiniuose tinkluose susilaukusi „Lancer“ brigada, dar žinoma kaip 2-osios pėstininkų divizijos 2-oji „Stryker“ brigados kovinė rinktinė, dislokuota jungtinėje bazėje Luise, Vašingtono valstijoje. Jie teigia, kad tai yra dabar turimų naktinio matymo žiūronų patobulinimas, kurį jie vadina Pagerinto naktinio matymo akiniais-žiūronais (anlg. Enhanced Night Vision Goggle-Binocular) (ENVG-B). Tiksli šios technologijos versija nėra žinoma, nes ENVG-B yra naudojama jau kurį laiką. Nepaisant to, kariai neabejotinai džiaugiasi šiuo atnaujinimu.
Vaizdo įraše galima pamatyti pažangiausią naktinio matymo derinį: palyginus su ankstesne technologija, atnaujinimas turi žymiai didesnę skiriamąją gebą, be to, akiniai-žiūronai turi realiojo laiko išplėstinės realybės funkciją, kuri parodo ir apšviečia įvairius kraštus. Taip yra užtikrinama, kad mūšio lauke bus pastebėtos visos mažos detalės.
ENVG-B žiūronuose senasis žaliasis fosforas yra pakeičiamas baltuoju fosforu, kuris suteikia geresnį kontrastą prastomis sąlygomis. Į naujuosius akinius taip pat yra integruotas ir termovizorius, leidžiantis matyti pro dulkes, dūmus ir kitas regėjimo kliūtis. Maitinama įmontuotomis baterijomis, visa sistema sveria šiek tiek daugiau nei 1 kg, taigi tai nėra pats lengviausias ant galvos dėvimas daiktas, tačiau pilnai įkrovus, akinių veikimo laikas viršija 7,5 valandas.
Nėra žinoma, ar ši nauja technologija pasieks visą JAV kariuomenę, ar tik keletą specialiai atrinktų karių, tačiau panašu, kad už juos yra atsakinga Jungtinių Valstijų kariuomenės ateities vadovybė, kuri siekia modernizuoti JAV pajėgas.
Tiesa, pati ši technologija nėra nauja. Kraštų aptikimas šiluminėse vietose buvo pademonstruotas dar 2017 m. liepos mėnesį įkeltame vaizdo įraše. Tuomet įvairūs kraštai realiuoju laiku buvo aptinkami komunikuojant ENVG III ir specialiajam šiluminiam taikikliui. Naudojant šių dviejų sistemų derinį, ant ginklo pritaisytas taikiklis galėjo perduoti pro jį matomą vaizdą tiesiai į kario galvos įrangą, taip leidžiant įsitraukti į kovą, neatidengiant daug savo kūno.
Šaltinis: www.iflscience.com