Tai televizijos kanalo „Freedom“ eteryje sakė Ukrainos gynybos ministerijos Vyriausiosios žvalgybos valdybos atstovas Andrijus Jusovas, praneša „Ukrinform“.
„Putinas nekreipia dėmesio į tikrovę, todėl jis nepakeitė savo globalių tikslų – ukrainiečių kaip tautos sunaikinimo bei Ukrainos, kaip nepriklausomos valstybės, sunaikinimo. Jis gali kelti tokius tikslus, ypač, galime kalbėti apie prioritetinę kryptį rašistams – tai Donbasas, o toliau – terminai, kuriuos jis apibrėžia jau Gerasimovui, kaip naujajam karo prieš Ukrainą vadovui <...> Tai yra tikslas užgrobti Donbasą ir jame formuoti saugumo zonas, bet jau iki kovo mėnesio“, – sakė A. Jusovas.
Jis pažymėjo, kad tai ne pirmi Rusijos Federacijos sau nustatyti terminai ir kiekvieną kartą jie buvo atidedami.
Didžiulės permainos Rusijos karo vadų gretose – ekspertai įvardijo, ko siekia Putinas
Maskvos puolimui Ukrainoje vadovaus nebe generolas Sergejus Surovikinas, o pats Rusijos kariuomenės generalinio štabo viršininkas Valerijus Gerasimovas. JAV Karo studijų instituto (ISW) analitikai mano, kad už šios rokiruotės slypi Rusijos prezidento Vladimiro Putino noras dar ilgai tęsti karą Ukrainoje.
Rusijos gynybos ministerija sausio 11 d. paskelbė, kad generalinio štabo viršininkas kariuomenės generolas V. Gerasimovas pradės eiti karinių operacijų vado pareigas, vykdant didžiulius Rusijos kariuomenės vadovybės pertvarkymus kare Ukrainoje.
ISW ekspertų teigimu, V. Gerasimovo paskyrimas ir bendras vadovybės restruktūrizavimas greičiausiai tiek tarptautinėje, tiek Rusijos arenoje iš dalies parodys Kremliaus lojalumą tradicinėms gynybos ministerijos jėgos struktūroms ir V. Putino norą kariauti ilgą karą Ukrainoje bei atnaujinti puolimo operacijas.
Be to, analitikai teigia, kad V. Gerasimovo paskyrimas vadovauti karo Ukrainoje operacijoms greičiausiai prisidės prie dviejų Kremliaus pastangų. Pirma – bandymo pagerinti Rusijos vadovavimą ir kontrolę ryžtingoms karinėms pastangoms 2023 metais.
Antra, tai politinis žingsnis, kuriuo siekiama sustiprinti Rusijos gynybos ministeriją prieš Rusijos karinių tinklaraštininkų ir saugumo pareigūnų, – pavyzdžiui, karinės bendrovės „Wagner“ įkūrėjo Jevgenijaus Prigožino, – kurie nuolat kritikuoja Kremliaus elgesį kare, keliamus iššūkius.
Kartu ISW analitikai teigia, kad dėl naujų paskyrimų gali padidėti Kremliaus pasipriešinimas J. Prigožinui. Tačiau abejojama, ar karo vadų rokiruotė duos norimų permainų.
„Vargu ar Gerasimovas greitai atgaivins ir reformuos Rusijos karą Ukrainoje, kad pasiektų maksimalistinių Putino tikslų“, – nurodė ISW analitikai.