Mančesteryje sakydamas kalbą premjeras pažadėjo naujų investicijų už išstojimą balsavusiuose regionuose, spartinti derybas dėl prekybos ryšių po „Brexit“ bei įkurti laisvuosius uostus, kad paskatintų ekonomiką.
„Kai žmonės balsavo už pasitraukimą iš Europos Sąjungos, jie ne tik balsavo prieš Briuselį, bet ir prieš Londoną“, – pridūrė B. Johnsonas, turėdamas omenyje, kad per 2016 metų referendumą sostinėje dauguma balsavusiųjų palaikė tolesnę narystę Bendrijoje.
Kalboje, kurioje daugiausia dėmesio buvo skiriama vidaus problemoms, B. Johnsonas pažadėjo suteikti daugiau galių vietos bendruomenėms, taip pat sustiprinti plačiajuosčio ryšio ir transporto infrastruktūrą.
„Kontrolės susigrąžinimas taikomas ne tik Vestminsterio suvereniteto nuo Europos Sąjungos (ES) atgavimui – tai reiškia, kad mūsų miestai ir grafystės taps savarankiškesni“, – pažymėjo jis.
„Pasitraukimas iš ES yra didžiulė ekonominė galimybė padaryti tai, ko mums neleido daryti dešimtmečius“, – pareiškė B. Johnsonas.
Paklaustas apie „Brexit“ derybų perspektyvą, premjeras teigė, kad jis pasirengęs bendradarbiauti su ES partnerėmis, tačiau tik tuo atveju, jei iš dabartinio „skyrybų“ susitarimo, sudaryto Th. May, bus pašalinta apsidraudžiamoji priemonė (backstop).
Minėta priemone siekiama užtikrinti laisvą judėjimą po „Brexit“ tarp į Didžiosios Britanijos sudėtį įeinančios Šiaurės Airijos bei ES valstybės narės Airijos Respublikos.
„JK vyriausybė neatsiribos ir nelauks, kol jie žengs pirmą žingsnį – mes bandysime išspręsti šią problemą“, – pareiškė B. Johnsonas.
„Negalime eiti toliau, kol išliks tas antidemokratinis užkardos mechanizmas, kuriuo siekiama padalyti mūsų šalį – suskaldyti Jungtinę Karalystę. Turime jį pašalinti, kad galėtume pasiekti pažangą“, – kalbėjo B. Johnsonas.