Nacionalinės nusikaltimų agentūros (NNA) grėsmių valdymo direktorius Robas Jonesas sakė, kad socialinių tinklų įmonės planas įdiegti visapusišką šifravimą neleis pareigūnams atlikti žvalgybos, leidžiančios jiems išgelbėti išnaudojamus vaikus, rašo theguardian.com.
Įspėjimas, kuris sukels nerimą kovojantiems už privatumą, pasirodė vyriausybei toliau kovojant su „Facebook“ generalinio direktoriaus Marko Zuckerbergo planais išplėsti šifravimą.
Praėjusį mėnesį „Facebook“ išplėtė galimybę naudoti visišką „Messenger“ programėlės balso ir vaizdo skambučių šifravimą – tai reiškia, kad niekas kitas, įskaitant „Facebook“, negali matyti ar klausytis to, kas siunčiama ar sakoma.
Diskusijoje su žurnalistais R. Jonesas sakė, kad policija remiasi „labai greitu, dinamišku teisėsaugos atsaku“ į seksualinės prievartos internete turinį, kuris leidžia pareigūnams įtarti, manyti ar tikėtis priežasties.
„Šis turinys bus nebepasiekiamas, jei dabartinis [„Facebook“ pasiūlytas] privatumo modelis bus toks, kaip aprašyta. Taigi, visi tie palengvinimai yra pavojuje, visi“, – teigė jis.
„Kai „Facebook“ praras galimybę matyti turinį, [smurtautojų] elgesys tęsis – niekas nerodo, kad taip nebus – tačiau ataskaitos bus kitokio pobūdžio“, – nerimavo R. Jonesas.
„Ataskaitos mums pasakys, ką mes jau žinome: įtariame, kad „Facebook“ platformoje yra daug žmonių, kurie seksualiai išnaudoja vaikus. Jos nesuteiks tokių įžvalgų ir įrodymų, kokius gauname dabar, kas leidžia mums prašyti kratos orderio, įeiti pro duris ir išgelbėti vaiką“, – sakė jis.
2020-aisiais technologijų pramonė JAV Nacionaliniam dingusių ir išnaudojamų vaikų centrui (NCMEC) pranešė apie daugiau nei 21 mln. žmonių, kurie galimai seksualiai išnaudoja vaikus. Pasak NNA, daugiau nei 20 mln. šių pranešimų buvo iš „Facebook“.
Vidaus reikalų ministrė Priti Patel trečiadienį sustiprins savo tarptautinę kampaniją prieš šifravimą, nes artimiausiomis dienomis susitiks su savo kolegomis iš Didžiojo septyneto (G7), o jų susitikimo darbotvarkėje dominuoja interneto sauga.
Didžiojo septyneto šalių ministrų susitikime ji taip pat įsteigs naują fondą, skirtą kovai su vaikų seksualine prievarta internete.
Inovatoriai ir technologijų ekspertai bus kviečiami kreiptis į vyriausybę dėl finansavimo, kad parodytų interneto technologijų gigantams, kaip jie gali geriau suprojektuoti savo produktus ir nepadidinti vaikų išnaudojimo rizikos.
„Facebook“ teigė, kad visapusiškas šifravimas „jau buvo pirmaujanti saugumo technologija, kurią naudoja daugelis tarnybų, kad žmonės būtų apsaugoti nuo asmeninės informacijos vagystės“.