„Palankiai vertinu tai, kad Kyjive apsilankė Afrikos lyderiai, ir manau, kad svarbu žinoti, jog dedamos įvairios pastangos rasti sprendimą“, – sakė J. Stoltenbergas.
„Tačiau, žinoma, bet koks sprendimas turi būti teisinga ir ilgalaikė taika“, – pridūrė jis.
„Turime vieną agresorių – prezidentą (Vladimirą) Putiną, Maskvą ir Rusijos pajėgas, taip pat turime agresijos auką – Ukrainą“, – sakė Vakarų karinio aljanso vadovas.
„Bet kokios pastangos rasti taikų sprendimą turi prasidėti nuo suvokimo, kad pagrindinė priežastis, dėl kurios esame tokioje padėtyje, kokioje esame šiandien, yra būtent tokia“, – sakė jis.
Afrikos delegacija penktadienio rytą traukiniu atvyko į Kyjivą ir vizitą pradėjo Bučoje – miestelyje už sostinės, tapusiame Maskvos kariuomenės barbariškumo nuo 2022 metų vasario, kai ji įsiveržė į Ukrainą, simboliu.
Delegacijoje, kuri turi surengti derybas su Ukrainos prezidentu Volodymyru Zelenskiu, yra keturi prezidentai: Pietų Afrikos Respublikos vadovas Cyrilas Ramaphosa (Sirilas Ramafosa), Senegalo lyderis Macky Sallas (Makis Salas), Zambijos prezidentas Hakainde Hichilema (Hakaindė Hičilema) ir Komorų vadovas Azali Assoumani (Azalis Asumanis), kuris šiuo metu vadovauja Afrikos Sąjungai.
Delegacija tikisi, kad galės išsakyti savo kaip žemyno, kuris smarkiai nukentėjo nuo didėjančių grūdų kainų ir platesnio poveikio pasaulinei prekybai po to, kai Rusija pernai įsiveržė į Ukrainą, nuomonę.