Moldovos leidinio „Timpul“ duomenimis, Moldovos oro erdvė buvo „laikinai uždaryta iki 16 val.“ dėl saugumo priežasčių. Pranešama, kad keli lėktuvai nepakilo iš Kišiniovo oro uosto, o iš Bucharešto skridęs laineris nusileido Jasai mieste (pasienis su Moldova).
Vietos telegramo kanaluose plinta informacija, kad Moldovos teritorijoje buvo pastebėtas rusų dronas. Tačiau kol kas ši informacija nėra patvirtinta.
Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis praėjusią savaitę Europos Sąjungos aukščiausiojo lygio susitikime pareiškė, kad Kyjivas „perėmė Rusijos žvalgybos parengtą Moldovos sunaikinimo planą“.
Šiuos Ukrainos teiginius vėliau patvirtino Moldovos žvalgybos pareigūnai.
Moldovos prezidentė Maia Sandu (Maja Sandu) pirmadienį apkaltino Rusiją rengiant sąmokslą nuversti jos vyriausybę.
Rusijos užsienio reikalų ministerija antradienį atmetė Moldovos kaltinimus kaip „visiškai nepagrįstus ir niekuo neparemtus“.
Nuo tada, kai Rusija beveik prieš metus įsiveržė į Ukrainą, Moldova, buvusi sovietinė respublika, kurioje gyvena apie 2,6 mln. žmonių, siekia užmegzti glaudesnius ryšius su Vakarų partnerėmis. Praėjusių metų birželį, tą pačią dieną kaip ir Ukrainai, jai buvo suteiktas kandidatės į ES statusas.
Per pastaruosius metus Moldova susidūrė su daugybe problemų. Tarp jų – sunki energetikos krizė, užklupusi, kai Maskva smarkiai sumažino dujų tiekimą, sparčiai auganti infliacija ir keli pastarųjų mėnesių incidentai, susiję su raketomis, skridusiomis virš jos oro erdvės, ir jos teritorijoje rastomis nuolaužomis.
Praėjusį rudenį Moldovą taip pat sukrėtė masiniai antivyriausybiniai protestai.
Moldova taip pat patyrė energijos tiekimo sutrikimų, kai Ukraina nutraukė elektros energijos eksportą dėl Rusijos antskrydžių prieš ypatingos svarbos infrastruktūrą.