„Omikron turi precedento neturintį (viruso) spyglių mutacijų skaičių, kai kurie iš jų kelia nerimą dėl potencialios įtakos pandemijos (plitimo) trajektorijai, – teigiama PSO pranešime. – Globali rizika, siejama su nauja nerimą keliančia atmaina omikron yra priskiriama „labai aukštai“ (kategorijai)“.
„Pfizer“: formulė jau sukurta
„Moderna“ generalinis direktorius Stephane Bancelas CNBC pasakojo, kad vakcinų efektyvumo prieš naująją omikron atmainą tyrimai gali užtrukti iki 6 savaičių, tačiau naujų vakcinų gamyba, jeigu tokių prireiks, gali trukti ir „mėnesius“.
Jis taip pat pridūrė, kad tos priemonės, kurių valstybės šiuo metu imasi bus efektyvios sulėtinant šios atmainos plitimą, nepaisant to, kad ji galimai yra labiau užkrečianti už ankstesnes atmainas.
S. Bancelo teigimu, bendrovės specialistai mano, kad omikron jau yra išplitęs daugelyje valstybių. „Aš manau, kad daugelis valstybių, kurios turėjo skrydžius iš Pietų Afrikos per paskutines 7-10 dienų, jau turi savo šalyse atvejų, apie kuriuose dar nieko nežino“.
„Pfizer“ vadovas Albertas Bourla patvirtino, kad bendrovės mokslininkai jau sukūrė naują vakcinos formulę, kuri yra pritaikyta specialiai omikron atmainai.
JAV kovos su koronavirusu „architektas“ Anthone Fauci anksčiau yra sakęs, kad užtruks apie dvi savaites, kol gaus galutines ataskaitas, kaip naujoji atmaina veikia ir kiek ji gali būti paveikta esamų priemonių, įskaitant dabar naudojamas vakcinas. Jis taip pat perspėjo, kad JAV gali susidurti su penktąja koronaviruso infekcijos banga.