„Tiek daug kančių, tiek daug pralieto kraujo. Mūsų pasaulis tapo dar neramesnė ir žiauresnė vieta. Jis keičiasi beveik stulbinančiu greičiu“, – iš anksto įrašytoje kalboje, kuri bus transliuojama sekmadienį, teigė kancleris O. Scholzas.
O. Scholzas turėjo omenyje Rusijos sukeltą karą Ukrainoje, dėl to išaugusias energijos kainas, kančias, patirtas per koronaviruso pandemiją, ir islamistų grupuotės „Hamas“ išpuolį, sukėlusį Izraelio karinį puolimą Gazos Ruože.
„Dėl to mes taip pat turime keistis, – sakė jis. – Tai kelia nerimą daugeliui iš mūsų. Kai kuriems tai taip pat kelia nepasitenkinimą. Aš tikrai tai priimu rimtai. Tačiau taip pat žinau ir tai: mes Vokietijoje tai įveiksime.“
Kancleris atkreipė dėmesį į tai, kad, nepaisant prieš metus plačiai paplitusio nerimo, praėjusią žiemą, Rusijai nutraukus didžiąją dalį gamtinių dujų tiekimo Europai, vokiečiai neliko be šilumos.
„Viskas susiklostė kitaip. Infliacija sumažėjo. Darbo užmokestis ir pensijos didėja. Mūsų dujų saugyklos žiemai užpildytos iki kraštų“, – sakė jis, išreikšdamas pasitikėjimą savo daugiapartinės koalicinės vyriausybės politika.
O. Scholzo vadovaujama Vokietijos vyriausybė per dvejus valdymo metus pagarsėjo nesutarimais, o jos apklausų reitingai smuko. Vokietijos ekonomikos padėtis taip pat nuvilia, tačiau kancleris vis tiek bandė nupiešti teigiamą ateinančių metų vaizdą.
Anot jo, daugelis šeimų turės mokėti mažesnius mokesčius, o vyriausybė planuoja skirti lėšų šalies transporto infrastruktūrai ir švariai energijai.
O. Scholzas taip pat pabrėžė Europos Sąjungos svarbą, ypač krizės metu.
„Mūsų stiprybė – Europos Sąjungoje. Kai ES yra vieninga, ji kalba daugiau nei 400 milijonų žmonių vardu. Pasaulyje, kuriame gyvena 8 milijardai, o netrukus – 10 milijardų žmonių, tai yra tikras turtas“, – sakė jis.
Tačiau kancleris aiškiai pasakė, kad Vokietijai reikia visų žmonių pastangų, kad šalis žengtų į priekį.
„Mano bendrapiliečiai, mūsų stiprybė taip pat slypi suvokime, kad kiekvienas iš mūsų yra reikalingas mūsų šaliai – vyriausiasis mokslininkas kaip ir slaugytojas, policijos pareigūnas kaip ir vairuotojas, pensininkas kaip ir jaunas praktikantas“, – teigė jis.
„Jei tai įsisąmoninsime, jei elgsimės vieni su kitais pagarbiai, tuomet nereikės baimintis dėl ateities, – sakė O. Scholzas. – Tuomet 2024-ieji mūsų šaliai bus geri metai, net jei kai kurie dalykai klostysis kitaip, nei mes šiandien, tų naujų metų išvakarėse, juos įsivaizduojame.“