„Rytoj NATO bazėje Ramstein didieji karo vadai aptarinės naują taktiką ir strategiją, o taip pat sunkiosios ginkluotės ir smogiamųjų sistemų tiekimo klausimus. Ir tai (vyksta) iškart po Davoso forumo, kur neišsivystę politiniai prašalaičiai kaip mantrą kartojo : „Norint taikos, Rusija turi pralaimėti“, – aiškino savo žinutėje buvęs ilgametis Rusijos premjeras.
Pripažindamas Rusijos galimybę pralaimėti kare Ukrainoje dėl NATO pagalbos Ukrainai D. Medvedevas prognozavo tolimesnius „galimus“ šalies veiksmus – pradės branduolinį konfliktą.
„Ir niekam iš tų vargetų neateina į galvą prieiti prie kitos elementarios išvados: branduolinės galios valstybės pralaimėjimas paprastame kare gali išprovokuoti branduolinio karo pradžią. Branduolinės galios valstybės nepralaiminėjo dideliuose konfliktuose, nuo kurių priklauso jų likimas“, – rašė tūlžingomis žinutėmis pasižymintis D. Medvedevas.
Rusijos karinėje doktrinoje yra numatyta galimybė panaudoti branduolinį ginklą ne tik kaip atsaką į kitos valstybės analogiško ginklo panaudojimą, bet ir „kilus egzistencinei grėsmei“.
Primename, kad Rusijos kariuomenė ankstyvą vasario 24 d. rytą įsiveržė į Ukrainą. Pusiau oficialiai pripažįstama, kad toks sprendimas buvo priimtas dėl to, kad Ukrainos žmonės pasirinko kelią į Vakarus.
Kremlius Ukrainai karo oficialiai nepaskelbė – Rusijos valdžia plataus masto karo veiksmus pavadino „specialia karine operacija“. Karo metu dažnai keitęs savo reikalavimus Kremlius šiuo metu nori, kad Ukraina atsisakytų savo rytinių teritorijų ir jau anksčiau okupuoto Krymo, bei reikalauja neutralaus karinio statuso. Faktiškai reikalaujama Ukrainos kapituliacijos ir perėjimo į Rusijos įtaką.
Vakarai susivienijo kartu su Ukraina, kuri narsiai pasitiko Rusijos iššūkį ir jau beveik metus kovoja prieš Kremliaus agresiją. Rusijai buvo paskelbtos griežtos ekonominės ir politinės sankcijos, o Ukrainai suteikiama karinė ir finansinė pagalba.