Ataskaitą, su kuria susipažino leidinys, parengė Didžiosios Britanijos vyriausybės sekretoriatas vidiniam naudojimui ir buvo įvardinta kodiniu „Operacija žvirblis“ pavadinimu.
Didžiosios Britanijos vyriausybėje patvirtino BBC, kad toks dokumentas iš tiesų egzistuoja.
Pasak šio dokumento autorių, „Brexit“ be jokio susitarimo gali sukelti tokias pasekmes:
- Sumažės šviežių produktų prieinamumas ir pakils jų kaina; - Tarp Didžiosios Britanijos sudėtyje esančio Šiaurės Airijos ir nepriklausomos Airijos respublikos atsiras visavertė siena; - Atsiras problemų su degalų tiekimu; - Vaistų, įskaitant insuliną ir vakcinas nuo gripo, tiekimas sulėtės; - Kils problemų su geležinkelio ir oro linijų susisiekimu Europoje; - Darbas britų uostuose bus sutrikdytas iki trijų mėnesių dėl muitinės darbų.
B. Johnsonas žada pasitraukimą bet kokiu atveju
„Sunday Times“ pažymima, kad šioje ataskaitoje yra nagrinėjamas „labiausiai tikėtinas variantas“, o ne tai, kas gali nutikti blogiausia.
BBC šaltiniai premjero Boriso Johnsono komandoje tvirtina, kad ataskaita buvo „nutekinta“ vieno iš buvusių ministrų, kad paveiktų jų derybas su Europos lyderiais, kurios yra numatytos kitą savaitę.
Jau kitą trečiadienį B. Johnsonas susitinka su Vokietijos kanclere Angela Merkel, o ketvirtadienį – su Prancūzijos prezidentu Emmanueliu Macronu.
Berlyne ir Paryžiuje britų lyderis bandys pasiekti naują susitarimą dėl Didžiosios Britanijos pasitraukimo iš ES.
B. Johnsonas žada, kad šalis bet kokiu atveju pasitrauks iš Europos Sąjungos spalio 31-ąją, pasibaigus dabar galiojančiai „atidėjimo datai“.
Tuo metu Europos lyderiai ne sykį jau tvirtino, kad naujų derybų nebebus, o tiesiog lauks, ką nuspręs Didžioji Britanija.
Buvęs Didžiosios Britanijos Civilinio saugumo tarnybos vadovas, lordas Robertas Kerslake’as pažymėjo, kad ataskaita yra „patikima“, kad ji atspindi rizikos, nepasirašius „Brexit“ sutarties, lygį.
„Tai neįtikėtinai didelė rizika šaliai ir mes turime atsižvelgti į bet kokius būdus, kad jų išvengtume“, – BBC Radio 4 eteryje pareiškė R. Kerslake’as.