„Turi baigtis kančios, kurias patiria civiliai Gazos gyventojai“, – socialiniame tinkle „X“ pareiškė E. Macronas.
Jis teigė, kad pokalbio metu paragino B. Netanyahu atidaryti visus humanitarinius perėjimo punktus, kad į apgultą palestiniečių teritoriją būtų galima pristatyti labai reikalingą pagalbą.
Jungtinės Tautos (JT) pirmadienį įspėjo, kad Gazos Ruožas susiduria su didžiausia humanitarine krize nuo karo pradžios, į šią teritoriją jau ilgas savaites nepatenkant pagalbai.
Palestiniečių kovotojų grupuotė „Hamas“ pirmadienį pareiškė, kad Izraelis pasiūlė 45 dienų paliaubas, jei ši paleis pusę Gazos Ruože laikomų įkaitų.
Anot „Hamas“ pareigūno, kalbėjusio naujienų agentūrai AFP, Izraelio pasiūlyme raginama „visam laikui nutraukti karą“, jei palestiniečių grupuotės Gazos Ruože, įskaitant „Hamas“, nusiginkluotų.
Islamistų grupuotė kategoriškai atmetė nusiginklavimo reikalavimą ir sakė, kad dėl to nesiderės.
E. Macronas teigė Izraelio premjerui pasakęs, jog „visų įkaitų paleidimas“ ir „Hamas“ demilitarizavimas“ tebėra absoliutus Prancūzijos prioritetas.
Jis teigė, kad tikisi „paliaubų, visų įkaitų išlaisvinimo, humanitarinės pagalbos ir galiausiai politinio dviejų valstybių sprendimo perspektyvos atnaujinimo“.
Tuo tarpu B. Netanyahu Prancūzijos prezidentui sakė, kad jo noras pripažinti palestiniečių valstybę būtų „didžiulis atlygis už terorizmą“.
„Ministras pirmininkas pasakė Prancūzijos prezidentui, kad vos kelių minučių atstumu nuo Izraelio miestų įsteigta Palestinos valstybė taps Irano terorizmo tvirtove ir kad didžioji dauguma Izraelio visuomenės tam ryžtingai prieštarauja – tokia buvo jo nuosekli ir ilgalaikė politika“, – pranešė jo biuras.
Praėjusią savaitę E. Macronas papiktino Izraelį, kai pareiškė, kad Paryžius galėtų pripažinti palestiniečių valstybę.
E. Macronas nurodė, kad tai gali įvykti birželį Niujorke vyksiančioje JT konferencijoje dėl Izraelio ir palestiniečių konflikto sureguliavimo.
Palestiniečių valstybę yra pripažinusios apie 150 valstybių. 2024-ųjų gegužę apie pripažinimą paskelbė Airija, Norvegija ir Ispanija, o birželį – Slovėnija.
Šios šalys akivaizdžiai kritikavo Izraelio atsaką į 2023-iųjų spalio 7-osios „Hamas“ išpuolį, kuris sukėlė naujausią smurto bangą visame Artimųjų Rytų regione.
Izraelis tvirtina, kad tokie užsienio valstybių žingsniai yra skuboti.
Tačiau E. Macronas sakė, kad tikisi, jog prancūzų pripažinimas palestiniečių valstybei paskatins kitas šalis padaryti tą patį ir kad šalys, kurios nepripažįsta Izraelio, turėtų padaryti ir tai.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!