Rugsėjo pabaigoje Maskvos meras Sergejus Sobianinas paskelbė, kad rudens atostogos moksleiviams truks ne vieną, o dvi savaites. Spalio 5-18 dienomis atostogavo ne tik moksleiviai, bet ir vaikų popamokinio ugdymo būreliai, kitos organizacijos.
Toks valdžios žingsnis susilaukė ir kritikos – tėvai abejojo sprendimo tikslingumu, nes vaikai „neturėdami ką veikti vaikščios po prekybos centrus ir kavines“.
Maskvos mero pavaduotoja Anastasija Rakova vietos žiniasklaidai tvirtino, kad buvo pasirinkta mažesnė iš blogybių. „Aišku, mes negalime apriboti vaikų ėjimo į kavines, tačiau atostogos bet kokiu atveju sumažins kontaktų skaičių“, – „lenta“ cituojama valdininkė.
S. Sobianinas tikino, kad toks sprendimas yra labai svarbus ir siejo jį su augančiu susirgimų skaičiumi. „Tai yra labai svarbu. Šiandien ženklų susirgimų skaičių, dažnai besimptomių, – sudaro vaikai. Atėję namo, jie labai lengvai perduoda virusą suaugusiems ir pagyvenusiems šeimos nariams, kurie serga gerokai sunkiau“, – aiškino jis.
Valdininkai ginasi, kad priemonė pratęsti atostogas suveikė – užsikrėtusių vaikų dalis šiuo laikotarpiu sumažėjo nuo 19 iki 11 proc.
Tačiau Rusijos ir pačios Maskvos epidemiologinės situacijos tokie valdžios veiksmai, atrodo, niekaip nepaveikė. Vos per mėnesį dienos susirgimų skaičius šalyje šoktelėjo nuo 4-5 tūkst. iki 15-16 tūkst. Susirgimų skaičius auga kiekvieną dieną, todėl į mokyklas po atostogų grįžta tik patys mažiausieji – 1-4 klasių mokiniai. Likusieji moksleiviai mažiausiai dvi savaites mokysis iš namų.
Maža to, Rusijos sostinės valdžia nusprendė, kad mokyklose dirbusius vyresnius nei 65-erių mokytojus laikinai pakeis pedagoginį išsilavinimą įgiję ar dar studijuojantys būsimieji mokytojai.