• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Italija 22 miestuose paskelbė raudonąjį pavojų, nes šalis ruošiasi intensyviai karščio bangai. Žmonės raginami vengti tiesioginių saulės spindulių karščiausiomis paros valandomis ir neprarasti skysčių, skelbia portalas „Euronews“.

11

Italija 22 miestuose paskelbė raudonąjį pavojų, nes šalis ruošiasi intensyviai karščio bangai. Žmonės raginami vengti tiesioginių saulės spindulių karščiausiomis paros valandomis ir neprarasti skysčių, skelbia portalas „Euronews“.

REKLAMA

Lacijaus regione, kuriam priklauso sostinė Roma, pradėtas įgyvendinti nepaprastosios padėties planas, kuriuo siekiama kovoti su karščio bangos poveikiu žmonių sveikatai. Šis planas parengtas didėjant su karščiu susijusių ligų atvejų skaičiui.

Didelis pavojus šalies gyventojams

Dėl didelio karščio kylančios sveikatos problemos, ypač būdingos vyresnio amžiaus žmonėms, o kadangi Italijoje daug vyresnių nei 65 metų amžiaus piliečių, tai kelia didelį pavojų šalies gyventojams.

„Akivaizdu, kad šiai amžiaus grupei kyla didesnė rizika. Dažniausios sveikatos problemos šiuo metų laiku yra lėtinių ligų, pavyzdžiui, su širdimi susijusių problemų, tokių kaip aritmija, infekcijų, paūmėjimas, taip pat nukenčia inkstų veikla ir kyla elgesio problemų“, – sako gydytojas Giuseppe Famularo, dirbantis San Camillo-Forlanini ligoninėje Romoje.

REKLAMA
REKLAMA

Be to, susirūpinimą kelia darbo sąlygos, kai temperatūra labai aukšta, ypač tiems, kurie dirba lauke.

REKLAMA

Apskaičiuota, kad Italijoje kasmet darbo vietose patiriama vidutiniškai 4 tūkst. su karščiu susijusių traumų.

Atėjo laikas naujoms darbuotojų apsaugos taisyklėms

Profesinės sąjungos, ypač statybų sektoriuje, pradėjo kampaniją, kuria siekiama didinti informuotumą šiuo klausimu, ir ragina vyriausybę priimti naujas darbuotojų apsaugos taisykles.

„Šiandien sveikatos ir saugos problemas bei traumas darbo vietoje reikia vertinti dabartiniame kontekste, kuriam būdinga klimato kaita. Labai daug kas pasikeitė, jei palygintume darbą statybų sektoriuje prieš 30 metų ir šiandien birželio–rugsėjo mėnesiais. 8 valandų darbo diena gali būti organizuojama vasarą dirbant iš viso 6,5–7 valandas, o žiemą – 8–9 darbo valandas“, – sako Alessandro Genovesi, „Fillea Cgil“ (Italijos medienos, statybos, susijusių ir gavybos pramonės šakų darbuotojų federacijos) generalinis sekretorius.

Tačiau, nepaisant sparčiai kylančios temperatūros, turistų skaičius šiemet vis dar turėtų augti.

Profesinės organizacijos apskaičiavo, kad jų vasaros mėnesiais, palyginti su 2023 m., padaugės beveik 2 proc.

Tuo tarpu,patys italai,kurie ne paranojikai,išplautomis smegenimis,sako,kad tai eilinė itališka vasara,kokia buvo ir jų jaunystėje,prieš 30-40 metų.Ir ta pati 40+ temperatūra,kurios išbandyti atvyksta turistai,pvz.iš Baltijos šalių.Dar nereikia pamiršti 3 valandų pertraukos karščiausiu metu,kuomet daug kas nedirba,kad negundytų žmonių,kišti nosies į gatves,o likti namuose ar darbovietėse ir ilsėtis nuo karščio.
Ten jau šimtus metų, vasara karsciai iki +40. Kokius čia puvėsius rašinėjate!
ir ką? Karas va vyksta, jauni žmonės žūsta, yra žalojami, niokiojamas turtas plačiu mąstu, teršiama gamta, didinama tarša... Pagalvokit, Italijoje diedukus pakepins saulutė.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų