Šią informaciją leidiniui patvirtino bendrovių techninės pagalbos tarnybos ir informavo, kad likusios prekės išparduodamos. Pasak „Kommersant“, Pietų Korėjos, Vokietijos ir Japonijos bendrovių mažmeninės prekybos vietas užims tiekėjai iš Turkijos ir Kinijos.
Anksčiau uždaryti parduotuvių negalėjo
Prasidėjus karui Ukrainoje, nemažai užsienio prekės ženklų, tarp jų LG, „Bosch“ ir „Sony“, nutraukė savo gaminių tiekimą į Rusiją. Jų parduotuvės po dvejų metų uždaromos dėl ilgalaikių nuomos sutarčių, kurias nutraukus gali tekti mokėti baudas ir sumokėti visus mokėjimus, paaiškino „Kommersant“ šaltinis tarp didžiųjų mažmenininkų.
„Nuomininkas apie nuomos sutarties nutraukimą turi įspėti prieš šešis mėnesius, todėl pasitraukiančių pardavėjų mažmeninės prekybos partneriams buvo lengviau išbūti iki sutarties pabaigos, nors oficialūs tiekimai sustojo“, – pažymėjo leidinio pašnekovas.
Pasak jo, esant dabartinei situacijai, buitinės technikos parduotuvės pasirodė nepelningos, o gamintojams nebereikėjo reklamuoti savo prekių Rusijoje.
Nebetiekia prekių į Rusiją
Bendrovė „LG Electronics“ pranešė 2022 m. kovą sustabdanti visus tiekimus į Rusiją, tačiau pažadėjo „stebėti situacijos raidą“. Taip pat buvo sustabdytas Pietų Korėjos bendrovės gamyklos Ruzoje, netoli Maskvos, darbas.
Bendrovė „Sony“ sustabdė visus programinės ir techninės įrangos tiekimus į Rusiją, taip pat „PlayStation“ konsolių pardavimus. Be to, Japonijos bendrovė paskelbė, kad paaukos 2 mln. dolerių nukentėjusiems nuo karo Ukrainoje.
2022 m. kovo mėn. bendrovė „Bosch“ sustabdė gamybą septyniose Rusijos gamyklose. Vokietijos bendrovė tai paaiškino teigdama, kad yra rizika, jog jos gaminiai bus naudojami „necivilizuotais“ tikslais.
Po to „Bosch“ ėmė pardavinėti savo gamyklas: Engelso mieste esančią įmonę nupirko holdingas „S8 Capital“, o įmonę „Robert Bosch Samara LLC“ nupirko FSUE NAMI.
2023 m. pabaigoje buvo baigiamos derybos dėl „Bosch“ gamyklų Strelnos kaime netoli Sankt Peterburgo pardavimo Turkijos investiciniam fondui „Can Holding“.