S. Lavrovo vizitas į Šiaurės Korėją yra naujausias Maskvos ir Pchenjano santykių stiprėjimo ženklas.
Šiaurės Korėjos lyderis Kim Jong Unas rugsėjį aplankė Rusijos Tolimuosius Rytus ir susitiko su prezidentu Vladimiru Putinu, sukeldamas Kyjivo sąjungininkų susirūpinimą dėl galimo ginklų sandorio.
Penktadienį Baltieji rūmai pranešė, kad Šiaurės Korėja pastarosiomis savaitėmis į Rusiją pristatė daugiau kaip 1 tūkst. konteinerių su karine įranga ir šaudmenimis, kurie bus naudojami Ukrainoje.
„Mes smerkiame (Šiaurės Korėją) už tai, kad ji tiekia Rusijai šią karinę įrangą, kuri bus naudojama atakuoti Ukrainos miestams, žudyti ukrainiečiams civiliams ir toliau tęsti neteisėtam Rusijos karui“, – sakė Nacionalinio saugumo tarybos atstovas Johnas Kirby.
„Mes ir toliau stebėsime, ar į Rusiją neatvyksta papildomų (Šiaurės Korėjos) ginklų siuntų“, – pridūrė jis.
Anot J. Kirby, mainais už paramą „Pchenjanas siekia Rusijos karinės pagalbos, įskaitant naikintuvus, raketas „žemė-oras“, šarvuočius, balistinių raketų gamybos įrangą ar kitas medžiagas ir kitas pažangias technologijas“.
Kremlius antradienį pareiškė, kad „nėra jokių įrodymų“, jog Šiaurės Korėja siunčia ginklus į Rusiją, Vašingtonui paskelbus nuotraukas, kuriose užfiksuoti galimi ginklų siuntiniai iš Pchenjano.
Nors Rusija teigė, kad Kim Jong Uno vizito metu nebuvo pasirašyta jokių susitarimų, V. Putinas teigė matantis karinio bendradarbiavimo galimybių.
Rusijai ir Šiaurės Korėjai, istorinėms sąjungininkėms, taikoma daugybė tarptautinių sankcijų: Maskvai už invaziją į Ukrainą, o Pchenjanui – už branduolinio ginklo bandymus.