Apie tai rašo Pietų Korėjos leidinys „Yonhap News“.
Išanalizavęs „Hamas“ atakas prieš Izraelį raketomis, partizanų daliniais, sunkvežimiais ir motociklais, jungtinio štabo viršininkas Kang Shin-cheol sakė: „Pagal pirminį vertinimą, netikėta „Hamas“ operacija buvo sėkminga. Izraelio karinę įrangą per trumpą laiką atakavo tūkstančiai raketų. „Geležinio kupolo“ apsauginis poveikis buvo minimalus“.
Kangas taip pat pažymėjo, kad Izraelio pasienio gynybos sistema buvo neutralizuota, o žvalgybos tarnybos, tokios kaip „Mossad“, nesugebėjo numatyti netikėtos atakos.
Jis sakė, kad netikėtas išpuolis, naudojant „Hamas“ taktiką, įskaitant atakų metodų paįvairinimą ir pažangių gynybos sistemų pažeidžiamumo išnaudojimą, yra tikėtinas scenarijus, kurio galėtų imtis Šiaurės Korėja. Jis taip pat įžvelgia, kad Šiaurės Korėja galėtų užimti pasienio teritoriją ir paimti įkaitus, kad eskaluotų situaciją ir paskatintų derybas.
Kangas pažymėjo, kad prieš netikėtą Šiaurės Korėjos ataką kaip atsakomosios priemonės gali būti pasitelkiama tolimojo nuotolio artilerija ir dronai. Jis pabrėžė, kad daliniai, galintys prasiskverbti sausuma, jūra ar oru, gali būti pašalinti per pirmo lygio gynybos sistemas, integruotos gynybos operacijas, priešjūrines specialiųjų operacijų pajėgų operacijas ir bendras oro gynybos operacijas.
Jungtinio štabo vadų pirmininkas įsitikinęs, kad net jei Šiaurės Korėja atakuotų daugybe bepiločių orlaivių, juos pavyks aptikti, atpažinti ir numušti per bendras oro gynybos operacijas.
„Dėl oro gynybos, sostinės apylinkėms grėsmę kelianti tolimojo nuotolio priešo artilerija anksti likviduojama, o perėmimo galia užtikrina svarbių objektų ir pagrindinių bazių sostinės teritorijoje apsaugą“, – patikino jis.