Pasak VRM, šie teiginiai yra pagrįsti pavienių asmenų pasakojimais apie situaciją Latvijos-Baltarusijos pasienyje.
VRM informavo Latvijos nacionalinę naujienų agentūrą LETA apie tai, kad iki šiol nebuvo nė vieno atvejo, kad kariai, pasieniečiai ar policija panaudotų fizinę jėgą ar specialias priemones prieš migrantus.
VRM taip pat teigia, kad niekada nėra gavusi skundų apie fizinį smurtą iš asmenų, bandančių neteisėtai kirsti Latvijos-Baltarusijos sieną.
„Nepritariame „Amnesty International“ pastangoms dėti lygybės ženklą tarp, viena vertus, Baltarusijos piktnaudžiavimo instrumentalizuojant migrantus ir tyčinio pavojaus ES išorės sienoms ir, kita vertus, tikrų prieglobsčio prašytojų ir asmenų pažeidžiamoje situacijoje“, – išplatintame pranešime teigė VRM.
Vidaus reikalų ministerija taip pat pabrėžia, kad nė viena šalis neprivalo įsileisti visų užsieniečių, norinčių patekti į jos teritoriją, juolab asmenų, kurie sąmoningai bando kirsti šalies sieną nelegaliu būdu.
Žmogaus teisių organizacija „Amnesty International“ trečiadienį paskelbtoje ataskaitoje pasmerkė Latvijos pareigūnų veiksmus tvarkantis su 2021-aisiais kilusia migracijos krize ir paragino atsisakyti apgręžimo politikos, paleisti visus sulaikytus prieglobsčio prašytojus ir nelegaliai sieną kirtusius asmenis bei atšaukti nepaprastąją padėtį pasienyje su Baltarusija.
„Amnesty International“ skelbia užfiksavusi sunkių žmogaus teisių pažeidimų, įskaitant nusikaltimus pagal tarptautinę teisę.
Dokumente sakoma, kad juos įvykdė Latvijos pasieniečiai ir kitos teisėsaugos institucijos drauge su „nenustatytomis specialiosiomis pajėgomis“.
Ataskaitoje atkreipiamas dėmesys į „skubias Latvijos pastangas priimti ir suteikti prieglobstį daugiau kaip 35 000 iš Ukrainos pabėgusių žmonių, įskaitant priemones, užtikrinančias jiems tinkamas gyvenimo sąlygas ir kitą materialinę paramą“.
Europos Sąjunga kaltina Baltarusijos režimą migrantų srautų organizavimu ir vadina tai hibridine agresija keršijant už bloko sankcijas Minskui dėl represijų prieš opoziciją.
Baltarusija tokius kaltinimus neigia ir kritikuoja migrantų neįsileidžiančias ES nares – Latviją, Lietuvą ir Lenkiją.