„Humanizmo pergalė“, – socialiniame tinkle „Facebook“ parašė Ukrainos užsienio reikalų ministerijos atstovas Olehas Nikolenka.
„Dėkojame visiems, kas reikalavo atkurti teisingumą. Esame įsitikinę, kad panašus sprendimas turėtų būti priimtas dėl Rusijos ir Baltarusijos ambasadorių Osle“, – pridūrė jis.
Nobelio fondas, organizuojantis kasmetinę Nobelio premijų įteikimo ceremoniją ir banketą Stokholme, anksčiau šeštadienį paskelbė atšaukiantis pasipiktinimą sukėlusį savo sprendimą į šiemetinį pokylį pakviesti Rusijos ir Baltarusijos ambasadorius.
2022 metais Nobelio fondas nusprendė dėl karo Ukrainoje nepakviesti Rusijos ir Baltarusijos pasiuntinių. Ketvirtadienį Švedijoje įsikūręs fondas paskelbė grįžtantis prie ankstesnės praktikos pakviesti visų šalių, kurioms atstovaujama Švedijoje, ambasadorius, bet šis sprendimas sukėlė piktą reakciją.
Šeštadienį fondas pareiškė, kad sprendimas buvo grindžiamas jo įsitikinimu, kad svarbu ir teisinga kuo plačiau skleisti su Nobelio premijomis siejamas vertybes. Tačiau fondas pažymėjo, kad stipri reakcija į sprendimą visiškai užtemdė šią žinią, ir pranešė kartojantis praėjusių metų išimtį.
Pernai Norvegijos Nobelio institutas į savo organizuojamą Nobelio taikos premijos įteikimo ceremoniją Osle pakvietė visus ambasadorius, o šiemet paskelbė, kad ši praktika bus tęsiama.