Rusijos olimpinis komitetas šią savaitę paviešino audito ataskaitą, kurioje tariamai užfiksuoti RUSADA veiklos finansiniai pažeidimai. Jurijus Ganusas yra įtariamas „viršijęs tarnybinius įgaliojimus ir pažeidęs teisės normas, korupcija ir daugiau nei 100 mln. rublių (daugiau nei 1,2 mln. eurų) pasisavinimu“.
„Nepatogiam valdininkui“, kuris sugebėjo išsaugoti savo valdomos institucijos nepriklausomumą nuo valdžios struktūros spaudimo, buvo pasiūlyta atsistatydinti.
„Mes pabaigėme „FinExpertiza“ ataskaitos, kurią užsakė ROK, analizę. Nieko, be nusivylimo ir pykčio. Pagal tai, kaip klostėsi mūsų santykiai, aš žinojau, kad mes nesame viena komanda. Šiandien, jau po visko, aš dar labiau didžiuojuosi mūsų RUSADA Dream Team ir suprantu, kaip mes nutolome nuo savo įkūrėjų“, – „Newsru“ cituojamas J. Ganusas.
Anksčiau RUSADA vadovas ne sykį tvirtino, kad veikia Rusijos sporto interesų vardan. Tačiau neseniai jis išsakė savo nerimą dėl to, kad šios šalies spec. tarnybos jį persekioja: skaito el. paštą, pasiklauso pokalbių, o taip pat seka jo namų aplinką.
Ankstesni RUSADA vadovai netikėtai mirė
J. Ganusas nerimauja, kad jį gali ištikti dviejų jo pirmtakų RUSADA vadovų likimas, apie kuriuos jis yra „puikiai informuotas“.
Primename, kad 2016-ųjų vasarį netikėtai mirė buvęs RUSADA vadovas Viačeslavas Sinevas. Dar po mėnesio taip pat netikėtai mirė 51-erių vykdantysis organizacijos direktorius Nikita Kamajevas. Pastarasis kaip tik ruošėsi rašyti knygą apie RUSADA veiklą.
Likus mėnesiui iki mįslingų mirčių dar vienas tuomet dar tik besivystančio dopingo skandalo veikėjas, Grigorijus Rodčenkovas, buvo priverstas bėgti į JAV, kur turėjo pasikeisti tapatybę ir išvaizdą. Būtent remiantis jo parodymais buvo pradėtas tyrimas dėl Rusijoje vykusių Sočio olimpinių žaidynių metu vykusių manipuliacijų dopingo tyrimų rezultatais.