Interviu „The Washington Post“ jis prabilo apie ginklų tiekimą Ukrainai.
„Nuo pat pradžių – dar net prieš Rusijai pradedant invaziją Ukrainoje – aš dalyvavau sprendimų priėmimo procese kartu su prezidentu Joe Bidenu, taip pat JAV gynybos sekretoriumi Lloydu Austinu. Aš nepastebėjau jokio delsimo.
Mes pristatėme Ukrainai daug ginklų, įrangos, amunicijos, didelį kiekį karinės pagalbos, įskaitant pagalbos priemones, skirtas civiliams, skyrėme pinigų ir t.t. Bet mes suteikėme Ukrainai didžiulę karinę pagalbą, suteikėme jiems reikiamą kiekį įrangos reikiamu laiku, kad būtų pasiekti užsibrėžti tikslai šiuo momentu“, – teigė jis.
Kalbėdamas apie Ukrainos vykdomą kontrpuolimą, M. Milley teigė, kad Rusija atsidūrė sudėtingoje situacijoje.
„Jie patyrė didelių nuostolių. Jų moralė irgi menka. [Rusų] vadų pasirengimas yra abejotinas ir nevienodas, priklauso nuo padalinio tipo. Dabar akivaizdu, kad strateginiame vadovavimo lygmenyje galima pastebėti daug trinties. Logistika taip pat nėra gera.
Taigi rusai vis dar laikosi gynyboje. Dar prieš keletą mėnesių sakiau, kad „kontrpuolimas bus sudėtingas, kruvinas ir lėtas“. Ir tai būtent, kas vyksta dabar – ilgos, kruvinos, lėtos ir labai, labai sudėtingos kovos“, – tikino JAV generolas.
Savo ruožtu M. Milley taip pat įvertino, ar Ukraina gali laimėti Rusijos pradėtą karą. Pasak jo, tai priklauso nuo to, kokia bus žodžio „pergalė“ reikšmė.
„Ukrainai – tai egzistencinė kova. Tai kova dėl išlikimo. Tačiau likusiai Europai, pasauliui, iš tikrųjų ir JAV, tai yra kova, kad būtų laikomasi nustatytų taisyklių.
Tai, ką padarė Vladimiras Putinas, yra frontinis išpuolis prieš tarptautiniu mastu pripažįstamas tvarkos taisykles, kurios galioja jau aštuonis dešimtmečius – nuo Antrojo pasaulio karo pabaigos. Jei galutinis tikslas yra laisva, nepriklausoma, suvereni Ukrainos valstybė, kurios teritorija nėra pažeista, šiam tikslui pasiekti prireiks nemažai pastangų.
Ir tai yra ilgas, labai sudėtingas karas su dideliais nuostoliais. Šių tikslų galima pasiekti karinėmis priemonėmis. Tai užims daug laiko, tačiau šiuos tikslus galbūt galima pasiekti ir tam tikromis diplomatinėmis priemonėmis“, – kalbėjo JAV generolas.
M. Milley neužsiminė apie galimų derybų užmezgimą ar tolimesnius planus dėl karo Ukrainoje, tačiau paminėjo, kad ukrainiečių kontrpuolimas dar neišblėso, todėl svarbu pažiūrėti, kaip viskas baigsi, o vėliau priimti tam tikrus sprendimus.