G. Petro pirmadienį miniai, susirinkusiai Bogotos koridos arenoje, pervadintoje Santamarijos kultūros aikšte, sakė, kad džiaugiasi „teisės žudyti gyvūnus dėl pramogos“ panaikinimu.
„Kultūra, o juo labiau teisingumo sistema, negali sakyti, kad žudyti jaučiančias būtybes, gyvus padarus dėl pramogos yra paveldo dalis“, – pabrėžė G. Petro, turėdamas omenyje 2018 metų Konstitucinio Teismo sprendimą, leidžiantį rengti bulių kautynes vietovėse, kuriose yra tokia tradicija.
„Jei linksminomės žudydami gyvūnus, džiūgausime ir žudydami žmones“, – pažymėjo G. Petro, kreipdamasis į minią, kurioje buvo ir gyvūnų teisių gynėjų.
Žiūrovai skandavo „Daugiau jokių „ole“!“ – šį šūkį teisėkūros proceso metu naudojo įstatymo, kurį Kongresas priėmė gegužės pabaigoje, šalininkai.
Įtakinga veikėja ir kovotoja prieš bulių kautynes Luana Delgado pabrėžė, kad labai svarbu uždrausti bulių kautynes Bogotos koridos arenoje.
„Vietoje, kur matėte kraują, mirtį, dabar išvysite kultūrą“, – teigė ji.
Sprendimu sudaromos sąlygos koridos arenas paversti kultūros ar sporto erdvėmis.
Gyvūnų teisių gynėjas Jesusas Merchanas (Chesusas Merčanas) sulaukė plojimų pareiškęs, kad „šiandien mes užbaigėme ilgą kančios istoriją“.
Naujasis įstatymas įsigalios nuo 2027 metų, kad būtų laiko pertvarkyti arenas ir rasti alternatyvias darbo vietas tiems, kurie tiesiogiai ar netiesiogiai buvo susiję su bulių kautynėmis.
Kolumbija prisijungė prie tokių Lotynų Amerikos šalių kaip Argentina, Brazilija, Gvatemala, Urugvajus ir Čilė, jau anksčiau uždraudusių rengti bulių kautynes.
Bulių kautynės vis dar rengiamos Ekvadore, Meksikoje, Peru ir Venesueloje, taip pat Europos šalyse – Prancūzijoje, Ispanijoje ir Portugalijoje.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!