Parduotuvės ir restoranai Pekine pustuščiai, šaliai laukiant infekcijos protrūkio po to, kai buvo nuspręsta sumažinti privalomo testavimo apimtį, leisti kai kuriems užsikrėtusiems asmenims laikytis karantino namuose ir nutraukti plataus masto uždarymus.
Sekmadienį paskelbtame interviu vyriausiasis epidemiologas Zhong Nanshanas (Džong Nanšanas) valstybinei žiniasklaidai teigė, kad Kinijoje paplitusi viruso „Omicron“ atmaina yra labai užkrečiama ir dėl to gali padaugėti susirgimų.
„Dabartinė omikrono mutacija... yra labai užkrečiama... vienas žmogus gali užkrėsti 22 žmones“, – sakė vienas pagrindinių vyriausybės patarėjų pandemijos metu.
„Šiuo metu epidemija Kinijoje... sparčiai plinta, todėl tokiomis aplinkybėmis, kad ir kokia stipri būtų prevencija ir kontrolė, bus sunku visiškai nutraukti infekcijos perdavimo grandinę“, – pridūrė Zhong Nanshanas.
Kinijoje vadinamoji „nulinio COVID“ politika buvo sušvelninta po visoje šalyje kilusių protestų prieš griežtas kovos su virusu taisykles, kurios žlugdė ekonomiką ir privertė milijonus žmonių neišeiti iš namų.
Tačiau šiuo metu šalis susiduria su padidėjusiu susirgimų skaičiumi, kuriam nėra pasirengusi: milijonai vyresnio amžiaus žmonių vis dar nėra pilnai paskiepyti, o nepakankamai finansuojamos ligoninės nėra pajėgios priimti daugybės pacientų.
Nacionalinės sveikatos komisijos Medicinos reikalų departamento direktorė Jiao Yahui (Dziao Jahuj) penktadienį įspėjo, kad vidutiniškai šalyje yra vos viena intensyviosios terapijos skyriaus lova 10 tūkst. žmonių.
Ji sakė, kad 106 tūkst. gydytojų ir 177,7 tūkst. slaugytojų bus nukreipti į intensyviosios terapijos skyrius, kad susidorotų su padidėjusiu virusu sergančių pacientų skaičiumi, tačiau nepateikė išsamios informacijos apie tai, kaip tai paveiks sveikatos sistemos pajėgumus gydyti kitas ligas.