Pasak ambasados, „Vienos Kinijos“ principas yra tarptautinis sutarimas ir politinis pagrindas Kinijai vystyti dvišalius santykius su šalimis ir organizacijomis, įskaitant Lietuvą.
„Raginame Lietuvos Seimo užsienio reikalų komiteto pirmininką ir kitus signatarus laikytis tarptautinio sąžiningumo ir teisingumo, taip pat jų vyriausybės įsipareigojimo vadovautis „Vienos Kinijos“ principu Taivano atžvilgiu, būti konstruktyviems vystant Kinijos ir Lietuvos dvišalius santykius ir savo žmonių gerovę, protingai rinktis žodžius ir veiksmus bei susilaikyti nuo klaidinamų pareiškimų ir neteisingų signalų Taivano secesininkų jėgoms“, – teigiama šeštadienį ambasados išplatintame pranešime.
Anot jo, Lietuvos pareiškimas, kad Taivano institucijoms bus leista atidaryti atstovybę, pažeidžia Kinijos suverenitetą ir teritorinį vientisumą, todėl Kinijos griežtas atsakas į Lietuvos veiksmus yra pateisinamas ir pagrįstas.
„Kai kurie žmonės apsimeta nežinantys ir sąmoningai nepaiso Lietuvos nusižengimų, bet kaltina Kinijos teisingus veiksmus savo nacionaliniam suverenitetui ir teritoriniam vientisumui apsaugoti. Kokios yra tokių neteisingų veiksmų, įžūliai pažeidžiančių tarptautinių santykių normas, tikrosios paskatos?“, – teigiama pranešime.
Anot jo, Kinija tikisi, kad Lietuvos vyriausybė imsis konkrečių veiksmų „savo klaidai ištaisyti“.
Penktadienį Vakarų valstybių parlamentų atstovai išreiškė palaikymą Lietuvai diplomatinėje kovoje su Kinija ir kvietė Vilnių išlaikyti „dabartinę poziciją agresyvaus Kinijos elgesio atžvilgiu“.
Pranešime, kurį pasirašė keliolikos valstybių parlamentų užsienio reikalų komitetų pirmininkai, tarp jų – Jungtinių Valstijų, Vokietijos, Prancūzijos, Didžiosios Britanijos, Europos Parlamento, smerkiamas Kinijos „politinis, diplomatinis ir ekonominis spaudimas Lietuvos Respublikai“.