„Kinija, tradiciškai draugiška kaimynui Afganistanui, visada buvo įsitikinusi, kad Afganistanas neturėtų būti pašalintas iš tarptautinės bendruomenės“, – sakė Užsienio reikalų ministerijos atstovė Mao Ning.
Talibanas grįžo į valdžią 2021 m., nuvertė užsienio remiamą vyriausybę ir įvedė griežtą islamo teisę. Talibai uoliai siekia oficialaus tarptautinio pripažinimo ir investicijų, šaliai atsigaunant po keturis dešimtmečius trukusio karo, įskaitant sovietų invaziją nuo 1979 iki 1989 metų.
Kinija oficialiai nepripažįsta vyriausybės, tačiau Pekine Talibanas turi savo ambasadorių.
Pekinas pareiškė, kad Talibano vyriausybė turės įgyvendinti politines reformas, pagerinti saugumą ir atkurti santykius su kaimyninėmis šalimis, kad pelnytų visišką diplomatinį pripažinimą.
„Kad ir kaip keistųsi Afganistano vidaus ar išorės padėtis, Kinijos ir Afganistano diplomatiniai santykiai niekada nebuvo nutrūkę“, – penktadienį pareiškė Mao Ning.
„Abiejų šalių diplomatinės institucijos veikia įprastai ir atlieka teigiamą vaidmenį skatinant abiejų šalių santykių plėtrą“, – pridūrė ji.
Kviečiame atrasti naują tv3.lt turinį! Nuo šiol portale jūsų laukia kasdien nauji testai – išbandykite savo žinias ir smagiai praleiskite laiką.



