Šaltinių teigimu, likus mėnesiui iki Rusijos įsiveržimo į Ukrainos teritoriją vykusio Vladimiro Putino ir Xi Jinpingo susitikimo metu pirmasis neatskleidė savo planų kaimyninės šalies atžvilgiu. Teigiama, kad V. Putinas neinformavo savo „strateginio partnerio“ apie būsimo karo mastus, tik pažymėjo, kad „Rusija neatmeta galimybės priimti bet kokias galimas priemones“ tuo atveju, jeigu „Ukrainos nacionalistai užpultų jos teritoriją“.
Kinijos pusė tokius teiginius palaikė galimybe, kad bus surengtos ribotos apimties karinės operacijos, o ne plataus masto karas. JAV leidinio šaltinių duomenimis, kinų žvalgybos institucijų nesėkmė, nenumačius tikrųjų Rusijos ketinimų, nulėmė užsienio reikalų viceministro Le Yuchengo pažeminimą pareigose, nors iki tol jis buvo laikomas realiu kandidatu į ministro pareigas.
Leidinio duomenimis, Kinija iš šios situacijos pasidarė savo išvadas. Visų pirma, tai bus dedamos diplomatinės pastangos, kad šaliai netektų susidurti su tokia situacijai, kai konfliktuojama su visu pasauliu, kaip atsitiko Rusijai. Ypač bus kreipiamas dėmesys į Europos šalis.
Taip pat bus peržiūrimos plačiąja prasme nepasiteisinusios politinės „investicijos“ į Rusiją, kuriai prognozuojamas pralaimėjimas vienu ar kitu atveju Ukrainoje ir „nežymios politinės bei ekonominės jėgos pasaulyje“ tapsmas.
Šaltinių teigimu, Kinijos valdžioje auga nepasitikėjimas ir pačiu Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu. Skelbiama, kad Kinija stengsis laikytis nuošalyje nuo jo vystomos politikos, ypač Ukrainos klausimais.