• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šiaurės Korėjos lyderis Kim Jong Unas pareiškė, kad šią savaitę išbandyta nauja hipergarsinių raketų sistema padės atgrasyti šalies varžovus Ramiojo vandenyno regione, antradienį pranešė valstybinė žiniasklaida. 

Šiaurės Korėjos lyderis Kim Jong Unas pareiškė, kad šią savaitę išbandyta nauja hipergarsinių raketų sistema padės atgrasyti šalies varžovus Ramiojo vandenyno regione, antradienį pranešė valstybinė žiniasklaida. 

REKLAMA

Sistema buvo išbandyta pirmadienį, kai kadenciją baigiantis JAV valstybės sekretorius Antony Blinkenas  prieš vizitą Japonijoje lankėsi Pietų Korėjoje. 

„Hipergarsinė raketų sistema patikimai sulaikys bet kokius varžovus Ramiojo vandenyno regione, galinčius pakenkti mūsų valstybės saugumui“, – sakė Kim Jong Unas, kurį citavo Šiaurės Korėjos oficialioji naujienų agentūra KCNA. 

KCNA nurodė, kad raketos variklyje naudojamas „naujas anglies pluošto junginys“. Dėl to, kaip baiminasi ekspertai, Pchenjanas galbūt galėtų smogti į tolimesnius taikinius naudodamas technologiją, kurią šiuo metu turi tik JAV, Rusija ir Kinija.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak KCNA, pirmadienį paleidžiant raketą taip pat naudotas „naujas išsamus ir veiksmingas metodas“ skrydžio ir valdymo sistemai. 

REKLAMA

Manoma, kad antradienį Japonijos sostinėje besilankantis A. Blinkenas surengs derybas su Japonijos pareigūnais ir aptars su Pchenjanu susijusius klausimus. 

Tai pirmasis Šiaurės Korėjos raketos paleidimas nuo lapkričio, kai Pchenjanas išbandė, jo teigimu, pažangiausią ir galingiausią kietuoju kuru varomą tarpžemyninę balistinę raketą (ICBM).

Kim Jong Unas sakė, kad pirmadienį paleista raketa nuskrido 1,5 tūkst. km ir, prieš nusileisdama vandenyne, 12 kartų viršijo garso greitį. Anksčiau Pietų Korėjos kariuomenė buvo nurodžiusi mažesnį atstumą – 1,1 tūkst. kilometrų. 

REKLAMA
REKLAMA

Šiaurės Korėjos lyderio teigimu, pasaulis negali ignoruoti raketos galimybių, nes ji gali „suduoti rimtą karinį smūgį priešininkui ir veiksmingai įveikti bet kokią tankią gynybinę užtvarą“.

Žinutė Jungtinėms Valstijoms

Pasak analitikų, pirmadienį paleista raketa – tai žinia Vašingtonui, kad, atsižvelgiant į naujausias Pchenjano technologijas, reikia pradėti dialogą, JAV ir pasauliui ruošiantis Donaldo Trumpo sugrįžimui į Baltuosius rūmus. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

KCNA paskelbė nuotraukų, kuriose matyti, kaip Kim Jon Unas su paaugle dukra Ju Ae stebi pirmadienio paleidimą. 

Analitikų teigimu, naujausias Pchenjano bandymas kelia nerimą, atsižvelgiant į tai, kad buvo panaudota technologija, kurią turi nedaug šalių. 

„Ši technologija ypač įspūdinga tuo, kad (...) norint pasiekti tokį greitį, reikia medžiagų, galinčių atlaikyti ekstremalias sąlygas“, – nurodė Seule įsikūrusio Šiaurės Korėjos studijų universiteto prezidentas Yang Moo-jinas.

REKLAMA

Jis pridūrė, kad, jei bandymas buvo sėkmingas, Šiaurės Korėja galės atliks ilgesnio nuotolio bandymus, o pasiekusi 3 000–5 000 km atstumą „galėtų kelti grėsmę ne tik JAV pajėgoms Japonijoje, bet ir dar tolimesniems taikiniams“. 

A. Blinkenas pasmerkė naujausią Pchenjano bandymą. Jis pareiškė, kad Pchenjanas iš Rusijos gauna ir karinės įrangos, ir mokymų, ir perspėjo, kad Maskva ketina suteikti šiai savo sąjungininkei pažangias kosmoso bei palydovines technologijas mainais į pagalbą kare.

REKLAMA

JAV ir Pietų Korėjos žvalgyba mano, kad kad Pchenjanas į pagalbą Rusijai kare prieš Ukrainą išsiuntė 10–12 tūkst. karių, o apie pirmuosius jų susirėmimus su ukrainiečių pajėgomis pranešta iš Rusijos vakarinės Kursko srities.

Antradienį Pietų Korėjos laikinasis prezidentas Choi Sang-mokas vyriausybės posėdyje kritikavo Pchenjano bandymą ir pavadino jį provokacija bei rimta grėsme Korėjos pusiasalio saugumui. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų